img: Tagra we Francji

Tagra we Francji

Tagra, podczas wyścigowej kariery trenowana na Partynicach przez Roberta Świątka, wyjechała do Francji, gdzie będzie kryta ogierem Masked Marvel.

Francuskiej hodowli Tagra (Soldier of Fortune – Askhada po Alhaarth) w trakcie czteroletniej kariery na torze odniosła trzy zwycięstwa, w tym to najcenniejsze – w pozagrupowej Nagrodzie Rzeki Wisły.

Ponadto należąca do Tadeusza Sieradzkiego klacz była druga w Nagrodzie Konstelacji i czwarta w Nagrodzie Liry – Oaks, wygrała także gonitwę z płotami.

Brytyjskiej hodowli Masked Marvel – to zwycięzca angielskiego St. Leger. Jest synem europejskiego czempiona trzylatków Montjeu (po Sadlers Wells), który wygrał francuskie i irlandzkie Derby, a także Prix de l’Arc de Triomphe i King George VI & Queen Elizabeth Diamond Stakes.

Masked Marvel dał we Francji kilka bardzo dobry koni przeszkodowych. Teahupoo odniósł pięć zwycięstw w sześciu startach, wygrywając m.in. trzy pozagrupowe gonitwy z płotami w Irlandii.

Pięć zwycięstw ma na koncie również klacz La Danza, z czego dwa w pozagrupowych gonitwach z przeszkodami we Francji. Sel Jem wygrał jedną pozagrupową gonitwę z przeszkodami i był drugi w Grand Steeple-Chase de 4 Ans (G1).

Ostatnie newsy