img: Swinging Thomas zwycięzcą Nagrody Otwarcia

Swinging Thomas zwycięzcą Nagrody Otwarcia

Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego wygrał dowolnie zdecydowany faworyt Swinging Thomas dosiadany przez Jana Odlozila, przed swoim towarzyszem stajennym French Chardonnay (Tereza Polesna); oba konie dla stajni Dr. Charvat trenuje Pavel Tuma.

Tempo w dystansie dyktował Hibernian (Marcel Novak), ale na udział w decydującej rozgrywce nie wystarczyło mu już sił. Swinging Thomas szybko na końcowej prostej uzyskał dużą przewagę nad walczącymi o drugie miejsce French Chardonnay, Her Himem (Rostislav Bens) i Ministrem Wojny (Pavel Slozil mł.), które na celowniku dzieliły minimalne odległości (¾ – szyja).

Rozpoczynającą mityng gonitwę z płotami dla 4-letnich i starszych koni na dystansie 3400 m wygrała Galanecka pod Janem Odlozilem, która jako jedyna osiągnęła celownik. Trenuje ją dla stajni Hrebcin Vlachovice Pavel Poles.

Znakomity pojedynek w następnej gonitwie z płotami dla 4-letnich i starszych koni, na dyst. 3600 m, stoczyły faworyzowane Nel pod Markiem Stromskym i Dominique pod Janem Odlozilem. Ostatecznie lepszy o pół długości okazał się prowadzący od startu Nel trenowany przez Evę Zahorovą dla stajni RD Project. Trzecia przybiegła utrzymująca się cały czas w czołówce Domina (Niklas Loven).

Trurl pod Natalią Hendzel poprowadził stawkę w gonitwie dla debiutujących trzylatków i pewnie utrzymał przewagę do celownika. Na drugie miejsce finiszowała Little Feat (Kumushbek Dogdurbek Uulu), a trzeci był Wizou (Anton Turgaev). Zwycięzca reprezentuje barwy stajni Konary, a jego trenerem jest Paweł Pałczyński.

Faworyzowane konie między sobą rozegrały wyścig dla specjalistów od długich dystansów. Pewne zwycięstwo odniósł Nairobi Boy dosiadany przez Martina Srneca, który jeszcze przed wejściem w ostatni zakręt wysunął się na czoło stawki. Na końcowej prostej finisz z ostatniego miejsca rozpoczął Roc’h Breizh (Anton Turgaev) i wywalczył drugie miejsce, trzecia przybiegła Miss Molly (Syimyk Urmatbek Uulu). Zwycięski koń reprezentuje stajnię Syndikat V3J, a trenuje go Eva Zahorova.

W gonitwie rozpoczynającej cykl przeszkodowej rywalizacji czterolatków tempo od startu dyktował Et Tu Brute po Niklasem Lovenem i wyprowadził stawkę na końcową prostą. Tutaj próbował zbliżyć się do niego  faworyzowany Burschi (Rostislav Bens), ale na ostatnim skoku stracił rytm i trenowany przez Pawła Pałczyńskiego reprezentant stajni Konary utrzymał przewagę jednej i trzech czwartych długości; trzeci był Kassar (Pavel Slozil mł.).

Witcher (Kamil Grzybowski) podyktował tempo i rozciągnął stawkę w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni na dystansie 1907 m. Na początku finiszowej prostej do przodu środkiem toru wysunął się Proletarius (Sanzhar Abaev), a przy kanacie zaczęła się rozpędzać Apfel Nonantaise pod Alexandrem Reznikovem i po krótkiej walce pokonała rywala, uzyskując nad nim dwie długości przewagi; trzeci w większym odstępie był Via Fora (Bolot Kalysbek Uulu). Zwycięska klacz trenowana przez Emila Zaharieva reprezentuje stajnię WRS Racing Club.

Ostatnim zwycięzcą inauguracyjnego mityngu został Go Canada, który pod Janem Odlozilem pewnie pokonał Sophista (Jakub Kocman). Trzeci z dużą stratą przybiegł Meadow Life (Rostislav Bens). Zwycięzcę, który reprezentuje barwy stajni EZ Praha, trenuje Pavel Poles.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy