img: Świetne zwycięstwo Mayara Al Khalediah we Włoszech

Świetne zwycięstwo Mayara Al Khalediah we Włoszech

Mayar Al Khalediah z partynickiej stajni wyścigowej trenera Michała Borkowskiego wygrał z miejsca do miejsca gonitwę Listed dla koni arabskich – Tower Of Pisa Cup (4+, 1750 m, 30.800 euro) rozegraną na torze San Rossore w Pizie.

Do triumfu reprezentanta stajni Polska AKF poprowadził Federico Bossa, który od początku pozwolił pięciolatkowi z Partynic dyktować tempo. Na końcowej prostej próbował się do nich zbliżyć 4-letni Ghazi Al Zaman z Fabricem Vernonem w siodle, ale Mayar odparł atak i zwyciężył z przewagą ¼ długości.

Trzecie miejsce wywalczyła 7-letnia Amwaj Al Khalediah trenera Macieja Kacprzyka, także reprezentująca stajnię Polska AKF, na której jechał Konrad Mazur. Trzy czwarte długości za nią wyścig kończył faworyzowany 6-letni Jarif (Marco Monteriso).

W Premio Shahrazad (1750 m, 11.000 euro) dla 3-letnich arabów drugie miejsce zajął Ocean Al Maury trenowany przez M. Kacprzyka dla stajni WOW! Stable, a dosiadany przez K. Mazura. Zwyciężył Delirio (tr Luigi Godani, dż. Mario Sanna).

Fot. Tor Służewiec

Ostatnie newsy