img: Stawka polskiej hodowli

Stawka polskiej hodowli

– W treningu mam 23 konie, w większości polskiej hodowli. Wszystkie pracują bez przerwy, mamy dobre warunki do treningu i łagodną zimę – mówi trener Wiesław Kryszyłowicz. – Większość zrzuca zimową sierść, chociaż do wiosny jeszcze trochę. Ale zwierzęta najlepiej wiedzą, kiedy przyjdzie ciepło.

Najstarszy folblut, siedmioletni Tebinio solidnie wypoczął na padoku i wrócił do pracy. Wygrał w zeszłym roku trzy wyścigi i trochę się zagrał, zacznie sezon w drugiej grupie.

Pięcioletni Octobermen będzie biegał jak ostatnio w gonitwach z przeszkodami, nie był w nich dalej niż trzeci, bardzo dobrze skacze.

Zawieja, również pięcioletnia, odpoczywała na padokach u właściciela, zrelaksowała się, pełna energii wróciła w lutym do pracy.

Wyhodowany w Wielkiej Brytanii czteroletni Yamaz trafił do mnie na jesieni. Bardzo fajny koń, dobrze pracuje, ale będzie musiał zapłacić frycowe za debiutowanie w wyścigu z końmi, które już biegały.

Czterolatka Una Emocion – nieduża, bardzo dzielna córka Dżulietto – będzie biegać w gonitwach skakanych, podobnie jak w poprzednim sezonie.

Trzyletnia klacz Born To Fly dobrze przezimowała, nabrała masy, to ciekawy koń z charakterem.

Jej rówieśnik Midori urósł, zmężniał, dobrze pracuje, nie boi się długich dystansów.

Trzy córki Rutena – Krolowa Anna, Nerida i Noranda – to rosłe, galopujące na dużej akcji konie, pracują w kierunku skokowym, tam będziemy szukać ich potencjału.

Dwulatka Calvi On The Rocks jest nieduża, ale nadrabia bystrością, zwinnością i chęcią do galopowania.

Trzyletnie ogiery arabskie: Elleneusz, Endron, Elberiusz i Ziemianin – to wyrośnięte, urodziwe i silne konie o mocnych, przywódczych charakterach.

Klacze z Michałowa – chwytająca za oko Wieża Orientu i delikatna Dyplomacja – bardzo dobrze i chętnie galopują na równi z ogierami.

Kurozwęckie Eladiera, półsiostra dzielnego Enero, oraz Walentia są zrównoważone, silne, lubią galopować.

Białeckie Orletta i Akaria przyszyły w połowie stycznia, wdrażają się do treningu, trochę odstają od reszty, ale dobrze przyjmują pracę.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy