img: Środa faworytów

Środa faworytów

Mityng otworzyły trzyletnie konie arabskie czystej krwi w gonitwie eksterierowej. Prowadzenie po starcie objęła Gandara (Kumushbek Dogdurbek Uulu). Tuż za nią galopowała Weria pod Sanzharem Abaevem i na finiszowej prostej wyprzedziła rywalkę. Trzeci przybiegł Falset (Petro Nakoniechnyi). Zwycięską klacz trenuje Wiesław Kryszyłowicz, a jej właścicielem jest SK Kurozwęki sp. z o.o. – J. M. Popiel.

Nie było niespodzianki w pierwszej z gonitw uczniowskich. Faworyzowana Amazing pod Temurem Kumarbekiem Uulu poprowadziła wyścig i pewnie zwyciężyła. Walkę o drugie miejsce stoczyły konie dosiadane przez liderów Czempionatu Młodych Jeźdżców – w celowniku Yennefer pod Oliwią Szarłat o szyję wyprzedziła Bailando pod Oskarem Nowakiem. Trenerką zwyciężczyni jest Cornelia Fraisl, a właścicielami Aero Pegasus Sp. z o.o. i Polski Klub Wiejski Sp. z o.o.

Gonitwa dwulatków rozegrała się pod dyktando koni trenowanych przez Michała Borkowskiego. Poprowadził Kassar (Sanzhar Abaev) i utrzymał się na czele stawki mniej więcej do połowy finiszowej prostej. Tutaj skutecznie zaatakował go Modus Vivendi pod Natalią Hendzel i sięgnął po pewne zwycięstwo; trzecia finiszowała Australian Reef (Dastan Sabatbekov). Właścicielami zwycięskiego konia są Joanna i Jarosław Zalewscy oraz Silvio Staub.

Najszybciej klasyczne 2400 m pokonała Noble Claudine pod Sanzharem Abaevem. W dystansie faworytka galopowała w środku stawki, którą prowadził Gul (Bolot Kalysbek Uulu). Przed wejściem w ostatni zakręt przesunęła się do przodu i na finiszowej prostej łatwo oddaliła się od rywali. Drugi przybiegł Mobecq (Esentur Turganaaly Uulu), trzeci był Shuri (Konrad Mazur). Noble Claudine trenuje Maciej Jodłowski, a jej właścicielem jest Westminster Race Horses GmbH.

Stawkę trzyletnich arabów I grupy poprowadziła Esselita (Petro Nakoniechnyi). W ostatnim zakręcie wyprzedziły ją Eworio Gal (Sanzhar Abaev) i Endemol (Małgorzata Kryszyłowicz) i między tą dwójką rozegrała się walką o zwycięstwo, która trwała przez całą finiszową prostą. Ostatecznie jako pierwszy minął celownik Endemol, wyprzedzając rywala o trzy i pół długości, trzecia była Wieża Dumania (Bolot Kalysbek Uulu). Trenerem zwycięzcy jest Wiesław Kryszyłowicz, a właścicielem SK Michałów.

Druga gonitwa uczniowska – i drugie zwycięstwo konia trenowanego przez Cornelię Fraisl, a dosiadanego przez Temura Kumarbeka Uulu. Tym koniem okazała się Iskra, która na końcowych metrach, po finiszu z dalszej pozycji, wyprzedziła Madiba Movie (Oskar Nowak). Trzecie miejsce także w końcówce wywalczyła Karagana (Ravshanbek Mannanbek Uulu). Właścicielami zwycięskiej klaczy są Elżbieta i Rafał Urbańscy.

Kończącą wyścigowy dzień gonitwę dla trzyletnich koni arabskich czystej krwi hodowli krajowej łatwo wygrała Zbrojna Fata pod Sanzharem Abaevem. W dużym odstępie za nią Alfatara (Natalia Hendzel) w ostatniej chwili odebrała drugie miejsce Oriance (Kumushbek Dogdurbek Uulu). Trenerem zwyciężczyni jest Maciej Jodłowski, właścicielem R. Sumiła.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy