img: Niezapomniane chwile – Spring zaskoczył w Pardubicach

Niezapomniane chwile – Spring zaskoczył w Pardubicach

Spring, urodzony w 2011 r. w Iwnie, na Partynicach trafił pod opiekę trenera Roberta Świątka i już jako trzylatek zaskoczył wyścigowe kręgi efektownym zwycięstwem w Pardubicach.

W Mekce czeskich wyścigów przeszkodowych, dosiadany przez Michala Kubika, w znakomitym stylu rozprawił się z konkurencją w gonitwie z płotami Cena Dostihoveho spolku a.s., prowadząc od startu do mety. Jego zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone, a przewaga na celowniku nad faworytem Nos Galan ze stajni legendarnego trenera Josefa Vani wyniosła aż 12 długości!

Czeski portal wyścigowy Galopp News tak opisał sukces Springa: ”Gonitwa z płotami dla trzyletnich koni na dystansie 2800 m została zdominowana przez gniadego wałacha Springa z Michalem Kubikiem w siodle. Zaraz po starcie wyszedł na prowadzenie, które utrzymał do celownika. W końcowej fazie wyścigu próbował się do niego zbliżyć doświadczony Nos Galan, ale bez powodzenia i Spring odniósł zdecydowane zwycięstwo.”

Wyścigową karierę Spring (Sorbie Tower – Skulica po Saphir) rozpoczął na wrocławskim torze jako dwulatek. Rok później odniósł na Partynicach pierwsze zwycięstwo, w gonitwie płaskiej. Potem był wspomniany triumf w Pardubicach i kolejna wygrana w gonitwie z płotami, tym razem we Wrocławiu. Po płotowe zwycięstwo na rodzimym torze sięgnął również w następnym sezonie.

Ostatnie newsy