img: Sprawdzą swoje derbowe aspiracje

Sprawdzą swoje derbowe aspiracje

Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się szósta gonitwa dnia (1907 m), dla trzyletnich folblutów, w której aż sześć koni ma zgłoszenie do Derby, w tym piątka z partynickich stajni wyścigowych.

Swoją formę na początku sezonu sprawdzą dwa trzylatki trenera Roberta Świątka – Utracjusz (po Touch of Genius) i  Ekwador (po Birchwood). Oba biegały w wieku dwóch lat – Utracjusz był trzeci, Ekwador dwukrotnie zajął czwarte miejsce.

Po jednym zwycięstwie odniesionym w poprzednim sezonie mają na koncie: ogier Green Clover (po Fascinating Rock) trenera Łukasza Sucha i klacz Maverick (po Fast Company) trenowana przez Tadeusza Dębowskiego. W gonitwie, którą wygrał Green Clover, drugie miejsce zajął Power Djoker (po Cloth of Stars) trenera Michała Borkowskiego.

Z trzech koni trenowanych poza Partynicami zgłoszenie do Derby ma Vir (Olympic Glory) trenera Saliha Plavaca. Jako dwulatek biegał dwukrotnie, zajmując miejsca piąte i czwarte.

Z pozostałej dwójki przyjezdnych trzylatków lepsze wyniki w wieku dwóch lata osiągała Rabiosa (po Lawman) trenera Emila Zaharieva, która raz we Wrocławiu zwyciężyła i raz była druga. Drugie miejsce w debiucie zajął Night Max (Elvstroem) trenowany przez Macieja Jodłowskiego, ale w kolejnym starcie był ostatni.

Stawkę uzupełnia Long Island (po Move Your Vision) tr. M. Borkowskiego, która jako dwulatka była czwarta i piąta.

Interesują grupa starszych folblutów zebrała się w ostatniej gonitwie dnia (2200 m), na czele z czołowym trzylatkiem poprzedniego sezonu Le Destrierem (po Le Havre) tr. T. Dębowskiego. Po dwóch zwycięstwach z rzędu wystartował jako jeden z faworytów Derby, gdzie ostatecznie był ósmy. Później dwukrotnie ścigał się za granicą – w gonitwie Listed we Francji zajął ostatnie siódme miejsce, w handikapie kat. C w Niemczech przybiegł czwarty.

Specjaliści od krótszych dystansów spotkają się w czwartej gonitwie (1600 m), w której dwukrotny zwycięzca z ubiegłego roku 4-letni Sopot (po Amaron) tr. M. Borkowskiego zmierzy się m.in. z trenowanym przez E. Zaharieva rówieśnikiem Izalorem (po Motivator), mającym na koncie jedną wygraną gonitwę w poprzednim sezonie.

Program dnia uzupełniają: gonitwa dla 3-letnich folblutów, które nie zajęły płatnego miejsca oraz trzy gonitwy dla debiutujących 3-letnich koni czystej krwi arabskiej i jedna dla starszych arabów.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy