img: Sobota z niespodziankami

Sobota z niespodziankami

Tempo w gonitwie otwierającej mityng podyktował Sopot (Andrzej Mazurkiewicz) i wyprowadził stawkę na końcową prostą. Tutaj z dalszej pozycji finisz rozpoczęła Zanza pod Jakubem Pavlickiem i stopniowo zaczęła zbliżać się do lidera. Oba konie z przewagą na pozostałymi stoczyły walkę o zwycięstwo, w której o szyję lepsza okazała się reprezentantka stajni Deniro trenowana przez Pawła Pałczyńskiego. Trzecia w odstępie pięciu długości przybiegła debiutantka Katharsis (Natalia Hendzel).

Dość nieoczekiwanie w gonitwie eksterierowej dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej o zwycięstwo walczyły Flawiana pod Natalią Hendzel i Wildarosa (Andrzej Mazurkiewicz). W celowniku lepsza o trzy czwarte długości okazała się Flawiana, którą dla stajni Michałów trenuje Petro Nakoniechnyi. Trzeci z końca stawki finiszował faworyzowany Erede (Małgorzata Kryszyłowicz).

Tudemon pod Ravshanbekiem Mannanbekiem Uulu najszybciej wystartował w gonitwie uczniowskiej na dyst. 2200 m i narzucił tempo, które na przeciwległej prostej podzieliło stawkę na dwie grupy. Na finiszowej prostej do lidera bezskutecznie próbowała zbliżyć się galopująca na drugiej pozycji Igraszka (Joanna Rychlak) i ośmiolatek trenowany przez Romana Piwkę dla stajni JM Tudemon odniósł łatwe zwycięstwo. W końcówce na jedną długość do Igraszki zbliżył się finiszujący z dalszej pozycji Tebinio (Oliwia Szarłat).

Mijad Ibra pod Konradem Mazurem i Easta du Soleil (Petro Nakoniechnyi) stoczyły walkę o zwycięstwo w najliczniej obsadzonej gonitwie dnia, dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej. Na ostatnich metrach reprezentant stajni Hafedh Al Maskari trenowany przez Macieja Kacprzyka wysunął się przed rywalkę i pokonał ją o 1¼ długości. Trzecia ze stratą dziewięciu długości była prowadząca od startu Jawahr (Jakub Pavlicek).

Mary Queen pod Temurem Kumarbekiem Uulu łatwo wygrała drugą uczniowską gonitwę mityngu. W czterokonnej stawce objęła prowadzenie w ostatnim zakręcie i na prostej powiększając przewagę, osiągnęła celownik 11 długości przed finiszującą na drugim miejscu Numeirą (Daria Sieńko), za którą trzecia ze stratą pięciu długości była Norona (Joanna Rychlak). Trenerem zwycięskiej klaczy, która reprezentuje stajnię Zamek Sobków, jest Michał Borkowski.

Kończącą sobotni mityng gonitwę eksterierową dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej rozstrzygnęły między sobą dwa konie z Michałowa, których dosiadali ich trenerzy – Dativo pod Petro Nakoniechnyi’m i El Batina pod Małgorzatą Kryszyłowicz. W celowniku lepszy o łeb okazał się Dativo, trzeci cztery długości za tą dwójką był prowadzący stawkę w dystansie Wizerunek (Kateryna Suleymanowa).

Fot. Agata Władyczka

Tagi

Ostatnie newsy