img: Sobota we Wrocławiu, niedziela w Merano

Sobota we Wrocławiu, niedziela w Merano

W sobotę czescy jeźdźcy przeszkodowi Pavel Slozil mł. i Jan Faltejsek z powodzeniem dosiadali koni na wrocławskich Partynicach, a dzień później po sukcesy sięgali we włoskim Merano.

We Wrocławiu dwa zwycięstwa odniósł Pavel Slozil mł. – najpierw na Haad Rinie partynickiego trenera Roberta Świątka w głównej gonitwie mityngu, Nagrodzie Tiumena, a później na Her Himie trenerki Ivany Porkatovej w innej przeszkodowej gonitwie dla 5-letnich i starszych koni.

Jan Faltejsek na Partynicach wygrał raz, w gonitwie z przeszkodami dla czterolatków na French Chardonnay trenera Pavla Tumy, zaś dwukrotnie triumfował w Merano. Najpierw do zwycięstwa w przeszkodowej gonitwie dla 4- i 5-letnich koni poprowadził Roncala tr. P. Tumy, a następnie wygrał gonitwę z płotami dla czterolatków na Machinosie trenera Zdenka Semenki.

Drugi w tej gonitwie był dosiadany przez Pavla Slozila mł. Locomotive trenera Grzegorza Wróblewskiego. Czempion partynickich jeźdźców z ubiegłego roku drugie miejsce zajął też na Peace Garden trenera Josefa Vani mł. w gonitwie dnia, stiplu Listed dla 5-letnich i starszych koni.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy