img: Służewiec: międzynarodowe gonitwy z płotami

Służewiec: międzynarodowe gonitwy z płotami

W niedzielę na służewieckim torze rozegrane zostaną kolejne w tym sezonie gonitwy z płotami – Nagroda Rosario dla trzylatków i Memoriał Jerzego Eliasa dla starszych koni.

Na listach startowych obu płotowych biegów widnieją konie z partynickich stajni wyścigowych. Dwa pobiegną w Nagrodzie Rosario (2800 m): Blue Aquila trenera Roberta Świątka i Speedy Girl trenera Łukasza Sucha.

Oba znalazły się w „Naszych typach” warszawskiego programu gonitw, w których na pierwszym miejscu wymieniany jest Locomotive trenowany w Czechach przez Grzegorza W. Wróblewskiego.

W Memoriale Jerzego Eliasa (3200 m) wystartuje Fields of Gold trenowana przez Ł. Sucha, dla której będzie to płotowy debiut. Wśród faworytów wymieniane są, znane z występów na Partynicach, Azamourday i Spider Szumawa. Do tego grona zaliczany jest również Polish King tr. G. W. Wróblewskiego.

Ponadto w gonitwie dla 3-letnich i starszych koni IV grupy (1400 m) pobiegnie Subiectum trenera Michała Borkowskiego, a w gonitwie dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy (1600 m) – Gandara i Wiosenka trenera Wiesława Kryszyłowicza.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy