img: Służewiec: Hadjar wygrała Nagrodę Geparda

Służewiec: Hadjar wygrała Nagrodę Geparda

Trenowana we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego klacz Hadjar zwyciężyła na Służewcu w Nagrodzie Geparda, gonitwie dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej I grupy (1800 m).

Dosiadana przez Karolinę Kamińską partynicka czterolatka zachowała najwięcej sił na finiszu i nie dała się wyprzedzić żadnemu z 10 rywali. Drugą na celowniku Djenah (Kamil Grzybowski) wyprzedziła o 1¼ długości. Czwarty przybiegł inny koń wrocławskiego trenera – Hasem Al Khalediah (Sanzhar Abaev).

Drugie zwycięstwo dla tr. M. Borkowskiego odniósł w sobotę Subiectum, który pod S. Abaevem wygrał z miejsca do miejsca gonitwę dla 3-letnich i starszych koni III grupy (1300 m).

Dwukrotnie drugie miejsce zajmowały dwuletnie klacze partynickiego trenera: Favourable Spirit w gonitwie dla debiutujących dwulatków II grupy (1200 m) i Singers Star w gonitwie dla 2-letnich klaczy II grupy (1400 m); obu dosiadał Dastan Sabatbekov.

Trzeci w serii A gonitwy dla 3-letnich i starszych koni IV grupy (1800 m) był trenowany także przez M. Borkowskiego Madiba Movie (S. Abaev).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy