img: Skakać też potrafią

Skakać też potrafią

Znana z wszechstronności stajnia wyścigowa partynickiego trenera Michała Borkowskiego – to również konie pełnej krwi angielskiej odnoszące sukcesy w gonitwach z płotami i z przeszkodami; w ubiegłym roku Minister Wojny wygrał Wielką Służewiecką.

W nadchodzącym sezonie już go nie zobaczymy na torze – został sprzedany. Są jednak w stajni inne konie, które będą rywalizować w płotowych i przeszkodowych wyścigach.

Klacz Long Island (po Move Your Vision) w poprzednim sezonie nieźle spisywała się w cyklu gonitw z płotami dla trzylatków, w tym roku czekają ją starty w przeszkodowym cyklu dla koni czteroletnich.

Siedmioletnia Le Mur (po Al Namix) będzie, tak jak w poprzednich latach, startować w gonitwach stiplowych. Do tej dwójki dołączą w tym sezonie 7-letni El Pago Pago i 8-letni Ophelia’s Aidan.

El Pago Pago (po Sidestep) był dobrym sprinterem, teraz będzie próbował się w gonitwach płotowych i ewentualnie przeszkodowych, Ophelia’s Aidan (po Camacho), niegdyś czołowy dwu- i trzylatek – raczej tylko w płotach.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy