img: Siedemnastu kandydatów do zwycięstwa w Epsom Derby

Siedemnastu kandydatów do zwycięstwa w Epsom Derby

Na liście startowej Epsom Derby (G1, 2400 m) –  najsłynniejszej gonitwy świata, w której rozstrzygnięcie zapadnie w najbliższą sobotę – pozostało 17 koni.

Faworytem do zdobycia najbardziej prestiżowej Błękitnej Wstęgi jest zwycięzca Dante Stakes (G2) w Yorku, niepokonany Desert Crown (po Nathaniel), trenowany przez Sir Michaela Stoute’a dla Saeeda Suhaila. Biegał tylko dwa razy, wcześniej wygrał jako dwulatek. Pojedzie na nim Richard Kingscote.

Drugi w notowaniach jest trenowany przez Aidana O’Briena dla stajni Ballydoyle niepokonany w tym roku Stone Age (po Galileo), który wygrał Derby Trial Stakes (G3) w Leopardstown. W siodle będzie miał Ryana Moore’a.

Na trzecim miejscu w ocenie szans znalazł się zgłoszony dodatkowo Nations Pride (po Teofilo), jeden z trójki reprezentantów stajni Godolphin. Wygrał w tym roku oba swoje starty, w tym gonitwę Listed w Newmarket. Trenuje go Charlie Appleby, a dosiądzie William Buick.

Bezpośrednia transmisja z Epsom Derby i innych gonitw mityngu w sobotę od 13.43 do 17.56 na internetowej stronie Polsatu Sport, a telewizyjna premiera w niedzielę od 7.00 do 11.50 w stacji Polsat Sport News.

Fot. Marta Nowakowska

Ostatnie newsy