img: Sezon pod znakiem przeszkód

Sezon pod znakiem przeszkód

– Sezon 2021 tradycyjnie w mojej stajni upływał pod dyktando gonitw przeszkodowych – mówi partynicki trener Robert Świątek.

– Dwa zwycięstwa w gonitwach z płotami na szybkim torze San Siro w Mediolanie dla stajni Junga odniosły Ever Soleado i Ocean Life. Haad Rin ze stajni Borowa walczył w Mediolanie w gonitwie G1 Grande Steeple Chase Di Milano, zajmując czwarte miejsce.

– Jego start w gonitwie cross country w Compiegne miał dać nam odpowiedź, czy uda mu się rywalizować w gonitwach cyklu Crystal Cup. Ostatecznie Haad Rin wypadł tam nieźle i zajął piąte miejsce. Fenomenalną formę i klasę pokazał w gonitwie Crystal Cup we Wrocławiu i tylko odrobiny szczęścia zabrakło, żeby wygrał ją po raz drugi w karierze.

– Pojawiły się bardzo utalentowane młode konie przeszkodowe: Carlito, Tonerre, Yennefer, Kontrargument i Call Me Home. Wszystkie wygrywały w tym sezonie i zapowiadają się bardzo obiecująco.

– Roc’h Breizh wygrał w debiucie dla koni 2-letnich, pokonując bardzo mocną konkurencję i ma zadatki na dobrego konia w gonitwach płaskich. Via Fora błysnął z wiosny i myślę, że po kastracji wróci do swojej dyspozycji. Jest też przewidziany jako koń do gonitw płotowych. Po kontuzji wrócił Nebo i radził sobie bardzo przyzwoicie w mocnych stawkach.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy