img: Sezon czas zacząć

Sezon czas zacząć

Program inauguracyjnego mityngu obejmuje siedem gonitw z licznymi i wyrównanymi stawkami, co zapowiada prawdziwie końską dawkę emocji. Koni dosiadać będę czołowi polscy dżokeje, włącznie z czempionem Szczepanem Mazurem, który w drodze do obrony tytułu ma już na koncie 19 wygranych w tym sezonie.

Z dużym zainteresowaniem obserwowane będą zapewne występy rodzeństwa Fazzy Al Khalediah, zwycięzcy Qatar Arabian World Cup. W gronie debiutujących trzylatków czystej krwi arabskiej na starcie pojawi się jego półbrat Mayar Al Khalediah, a w gonitwie dla 4-letnich starszych arabów pobiegnie jego półsiostra Qadma Al Khalediah, dla której także będzie to debiut; na obu koniach pojedzie Szczepan Mazur.

W gonitwie dla 4-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej Trim, ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Partynickiej, przetestuje innych specjalistów od dłuższych dystansów – Kazala, Tanatosa, Percy’ego, Sygryda.

Czteroletnie i starsze folbluty rywalizować będą również na dyst. 1600 m, tutaj jednak w liczącej 13 koni stawce trudniej wskazać zdecydowanego faworyta. Dobrze w gonitwach na milę radziły sobie miejscowa Jarabina, służewiecka Szarratu czy wszechstronna Diora. Ciekawym koniem jest 8-letni Captain Aragorn, który w swojej długiej karierze wygrywał milerskie wyścigi nie tylko na Służewcu, ale także… na słynnym podparyskim torze Chantilly.

Interesująco zapowiada się rywalizacja trzyletnich folblutów, które jeszcze nie biegły. One również zmierzą się z dystansem jednej mili, a w stawce jest m.in. francuskiej hodowli Tonerre legitymujący się krótkodystansowym rodowodem – jego ojcem jest świetny sprinter Sidestep. Ciekawe pochodzenie ma też Lille – jej ojciec Silvaner wygrywał duże wyścigi w Niemczech, ścigał się z powodzeniem w Dubaju, a na krajowej arenie zwyciężył w Nagrodzie Prezydenta Wrocławia na Partynicach i w Nagrodzie Prezesa Totalizatora (wcześniej Prezesa Rady Ministrów) na Służewcu.

Debiutujące arabskie trzylatki ścigać się będą w trzech gonitwach. Wspomniany Mayar Al Khalediah spotka się z dziewiątką rywali na dyst. 1400 m, zaś milę do pokonania będą miały konie krajowej hodowli oraz tzw. konie eksterierowe.

Do niezmiernie interesującej rywalizacji dojdzie w gonitwie dla starszych arabów, gdzie wzmiankowana debiutantka Qadma Al Khalediah spotka się z rywalami ze sporym już doświadczeniem na wyścigowej bieżni, jak Dodge, Aria Sf, Debby, Tracja czy Grease de Bozouls.

Ostatnie newsy