img: Sezon 2023: Na długich dystansach zwyciężały konie z Czech i partynicki Roc’h Breizh

Sezon 2023: Na długich dystansach zwyciężały konie z Czech i partynicki Roc’h Breizh

Trzy długodystansowe gonitwy, często będące wstępem do kariery płotowej, wygrały konie z Czech, w jednej zwyciężył trenowany na Partynicach przez Roberta Świątka 4-letni Roc’h Breizh (po Zelzal).

Podczas inauguracji sezonu w gonitwie na dyst. 3200 m dla czteroletnich i starszych koni łatwo zwyciężył 5-letni Nairobi Boy (po Mukhadram) trenowany przez Evę Zahorovą, a drugi był Roc’h Breizh.

Gonitwę trzylatków w połowie maja (2600 m) pewnie wygrał George Of Beaumont (po Order Of St George) trenera Pavla Tumy. Drugie miejsce zajął Glady Eagle (po Mastercraftsman) trenowany na Partynicach przez Tadeusza Dębowskiego i Marlenę Stanisławską.

Kolejne spotkanie 4-letnich i starszych koni (3200 m) podczas czerwcowego Ladies Day rozstrzygnął na swoją korzyść Roc’h Breizh, wygrywając swobodnie i z dużą przewagą.

We wrześniu, podczas mityngu z Wielką Wrocławską, 3-letnie konie rywalizowały ze starszymi (3200 m) – w tej konfrontacji najlepszy okazał się 4-letni Master Luke (po Reliable Man) trenowany przez Pavla Slozila.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy