img: Seririo i I Belive In Angels wśród najlepszych klaczy

Seririo i I Belive In Angels wśród najlepszych klaczy

Seririo i I Belive In Angels z partynickiej stajni trenera Wojciecha Chaboskiego pobiegną w niedzielę na Służewcu w Nagrodzie Liry (Oaks), najważniejszej gonitwie dla trzyletnich klaczy.

Na Seririo pojedzie czeski dżokej Jakub Pavlicek, I Belive In Angels będzie mieć w siodle Sergeya Vasyutova. Stawka liczy 10 klaczy, faworytka jest jedna – druga w Derby, wcześniej niepokonana w dziewięciu startach Inter Royal Lady (Joanna Wyrzyk). Tego dnia w gonitwie dla dwuletnich koni II grupy, które nie biegały (1300 m) pobiegnie Zonda RMP trenera Michała Borkowskiego.

W sobotniej Nagrodzie Kozienic wystartuje trenowany przez M. Borkowskiego Ophelia’s Aidan, którego poprowadzi Per-Anders Graberg ze Szwecji. Ponadto w sobotę w gonitwie handikapowej III grupy dla trzyletnich koni (2000 m) pobiegnie Książę Persji, a w gonitwie dla czteroletnich i starszych koni IV grupy (1200 m) boks w maszynie startowej zajmie Shuri. Oba konie trenuje W. Chaboski, a pojedzie na nich Konrad Mazur. W gonitwie eksterierowej dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (1600 m) wystartuje Grafena trenera Petro Nakoniechy’ego, w siodle mieć będzie Aslana Kardanova.

 

Ostatnie newsy