img: Sensacja w Paryżu: Torquator Tasso wygrał Qatar Prix de l’Arc de Triomphe!

Sensacja w Paryżu: Torquator Tasso wygrał Qatar Prix de l’Arc de Triomphe!

Fuks Torquator Tasso z Niemiec, trenowany przez Marcela Weissa i dosiadany przez Rene Piechulka, pokrzyżował szyki faworytom i zgarnął 2.857.000 euro za wygranie na ParisLongchamp jubileuszowej setnej Nagrody Łuku Triumfalnego (G1, 2400 m, 5 mln euro).

Ta najbardziej prestiżowa gonitwa świata zgromadziła na starcie elitę koni wyścigowych z Europy i Japonii. Faworytów była czwórka: Hurricane Lane i Adayar ze stajni Godolphin arabskich szejków, Snowfall księcia Agi Khana i Tarnawa słynnego irlandzkiego trenera A. P. O’Briena.

Wysoko też oceniano szanse Chrono Genesis z Japonii, natomiast Torquator Tasso w przedwyścigowych notowaniach plasował się wśród 14 koni na przedostatnim miejscu.

Ale na celowniku to koń wyhodowany w Niemczech (Paul Vandeberg), tam trenowany dla niemieckiego właściciela (Gestüt Auenquelle) i dosiadany przez niemieckiego dżokeja był pierwszy. Tuż za nim finiszowały Tarnawa (Christophe Soumillon) i Hurricane Lane (James Doyle), a dalej Adayar (William Buick), inny fuks Sealiway (Franck Blondel), Snowfall (Ryan Moore) i Chrono Genesis (Oisin Murphy).

Fot. Marta Nowakowska

Ostatnie newsy