img: Sensacja w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego

Sensacja w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego

Niepokonana w poprzednim sezonie na Partynicach Cosmic Magic doznała sensacyjnej porażki w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, którą łatwo wygrał One Way Ticket.

Cosmic Magic (Josef Bartos) początkowo galopowała na czele stawki, na zmianę z Turionem (Jan Odlozil), ale żaden z jeźdźców nie kwapił się z podyktowaniem mocniejszego tempa. Po rowie z wodą konie przyspieszyły, na przeszkodzie wodnej problemy miała Cosmic Magic i trochę straciła. Tymczasem na prowadzenie wyszedł One Way Ticket pod Pavlem Slozilem i zaczął zyskiwać przewagę. W ślad za nim ruszyła Apas Rocka (Marek Stromsky), ale nie była w stanie zbliżyć się do rywala, a dość ciężko galopująca Cosmic Magic zdołała wyjść tylko na trzecie miejsce. Trenerem zwycięzcy jest Michał Borkowski, właścicielami – Joanna i Jarosław Zalewscy oraz Silvio Staub.

Pierwszą gonitwę dnia, z płotami dla debiutantów, wygrała nieoczekiwanie Biddy  Brady dosiadana przez Pavla Peprnę. W początkowej fazie wyścigu tempo dyktowała Touch Of Australia (Pavel Slozil), potem zmieniona przez Urugwajkę (Oleksadr Ryzhak). Przed wejściem w ostatni zakręt na czoło stawki wysunął się Valley Pride (Niklas Loven), dołączyły do niego Doc Davis (Jan Kratochvil) i Biddy Brady. Na finiszowej prostej klacz oderwała się od rywali i z dużą przewagą minęła pierwsza celownik. Z walczącej za nią pary nieznacznie, o krótki łeb, lepszy był Valley Pride. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Tomasz Pastuszka, właścicielem – UAB Zirgo startas.

Gloster, na którym jechał jego trener Petro Nakoniechnyi i Yennefer pod Kamilem Grzybowskim stoczyły walkę o zwycięstwo w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni III grupy. W dystansie konie zmieniały się na prowadzeniu, na końcowej prostej mocno do przodu ruszyły Gloster i Yennefer, a także Show Me The Money (Sanzhar Abaev) i Fields Of Gold (Konrad Mazur). Najszybciej z tej czwórki finiszował Gloster, mocno naciskany przez Yennefer, którą ostatecznie wyprzedził o szyję, trzeci ze stratą trzech długości był Show Me The Money. Właścicielem zwycięzcy jest SK Mustang O. Fodorov.

Drugą gonitwę z płotami, tym razem dla koni już w tej specjalności doświadczonych, wygrał Tech Jury dosiadany przez Jana Faltejska. W dystansie galopował w środku stawki, którą prowadziły Meisho Kongoh (Josef Bartos) i Top Tango (Dominik Pastuszka). Na przeciwległej prostej na front wyszła Plantea (Oleksandr Ryzhak), w ślad za nią ruszył Royal Gino (Lukas Matusky). Na finiszowej prostej do tej dwójki zaczął zbliżać się Tech Jury, Royal Gino minął słabnącą Planteę, a po chwili sam został wyprzedzony przez Tech Jury. Trenerem zwycięskiego konia jest Pavel Tuma, właścicielem – Charvat Group s.r.o.

Serię A gonitwy dla debiutujących trzylatków wygrała z ogromną łatwością i przewagą Kurierka dosiadana przez Natalię Hendzel. Zaraz po starcie objęła prowadzenie, na przeciwległej prostej oddała je ogierowi Via Fora (Esentur Turganaaly Uulu), ale szybko odzyskała. Na finiszowej prostej Kurierka z łatwością odskoczyła rywalom, a Via Fora obronił drugie miejsce przez próbującym się do niego zbliżyć Call Me Home (Kamil Grzybowski). Trenerem i właścicielem zwycięskiej klaczy jest Michał Borkowski.

Pierwsza gonitwa z przeszkodami zgromadziła na starcie 14 koni i cała stawka, z wyjątkiem Nicka (Daniel Vyhnalek), galopowała w zwartej grupie. Początkowo prowadziła Makeitorbreakit (Jaroslav Myska), potem długo na czele był Le Grand (Pavel Slozil). Dopiero na początku finiszowej prostej wyprzedziła go Slivka, która pod Josefem Bartosem wydawała się zmierzać po pewne zwycięstwo. Ale w pościg ruszyła Piraniya (Jan Kratochvil) i rozgorzała walka, z której zwycięsko wyszła Slivka, pokonując rywalkę o szyję; trzecia finiszowała Say Szumawa (Rostislav Bens). Trenerem zwyciężczyni jest Radim Bodlak, właścicielem – I.K.Art s.r.o.

W dystans 3200 m gonitwy płaskiej II grupy dla 4-letnich i starszych koni ruszyło 11 uczestników, z których po starcie na czele usadowił się i pozostał do wyjścia na końcową prostą Terazki (Petr Foret). Tu wyprzedziła go Daralara pod Martinem Srnecem, a po chwili także Prvni Dama (Sabina Mokrosova) i I Belive In Angels (Konrad Mazur) i w tej kolejności czołowa trójka minęła celownik. Trenerką zwycięskiej klaczy jest Eva Zahorova, właścicielem – Vaclav Luka.

Stawkę debiutujących trzylatków w serii B poprowadziła Trimo Girl pod Konradem Mazurem. W zakręcie zmienił ją na czele Nadworny (Esentur Turganaaly Uulu), na początku finiszowej prostej pierwszy był Kontrargument (Kamil Grzybowski) i próbował uciec rywalom. Rozpędzająca się środkiem bieżni Trimo Girl pokonała go w celowniku o dwie i pół długości, a pół długości za nim łeb w łeb linię mety minęły Linz (Natalia Hendzel) i Calvi On The Rocks (Małgorzata Kryszyłowicz). Trenerem zwyciężczyni jest Łukasz Such, właścicielami – Ł. Such i Rafał Suchecki.

Zamykającą inauguracyjny mityng gonitwę z przeszkodami dla czterolatków wygrał Sophist pod Janem Odlozilem. Przez większą część dystansu prowadził Spider Szumawa (Dominik Pastuszka) i jeszcze na końcowej prostej próbował walczyć. Ale uległ najpierw Sophistowi, a potem wyprzedziły go jeszcze walczące obok siebie Darvil (Adam Cmiel) i Minister Wojny (Josef Bartos), które w tej kolejności minęły celownik. Trenerem zwycięzcy jest Pavel Poles, właścicielem – Jiri Sterbacek.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy