img: Saudi Cup: Panthalassa z m do m

Saudi Cup: Panthalassa z m do m

Sześcioletni Panthalassa (po Lord Kanaloa) z Japonii dosiadany przez Yutakę Yoshidę i trenowany przez Yoshito Yahagiego wygrał najwyżej dotowaną gonitwę świata Saudi Cup (G1, 4+, 1800 m, 20 mln USD) rozegraną na torze w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Panthalassa, jeden z sześciu koni wystawionych przez Japończyków, ruszył z pierwszego boksu startowego i od razu usadowił się na czele 13-konnej stawki. W końcówce zachował dość sił, był obronić się przed finiszującym z dalszej pozycji 6-l. Country Grammerem (po Tonalist), którego dosiadał Frankie Dettori, a trenuje w USA Bob Baffert.

Trzeci finiszował kolejny z japońskich reprezentantów 6-l. Cafe Pharoah (po American Pharoah) pod Joao Moreirą, a ubiegłoroczny zwycięzca 5-l. Emblem Road (po Quality Road) miejscowego trenera Moutaiba Almulawaha, dosiadany przez Alexisa Moreno, był szósty.

Dziesiąte miejsce w tym doborowym towarzystwie (ostatnie płatne – 200.000 USD) zajęła 5-letnia Lagertha Rhyme (po Gutaifan), która została sprzedana do Arabii Saudyjskiej pod dwóch latach spędzonych u trenera Macieja Kacprzyka.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy