img: Rywalizacja w Czempionacie Młodych Jeźdźców wchodzi w decydującą fazę

Rywalizacja w Czempionacie Młodych Jeźdźców wchodzi w decydującą fazę

W dwóch kolejnych gonitwach na Partynicach rywalizować będą uczniowie i starsi uczniowie w ramach Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

Walka o końcowy triumf zaostrza się. Aktualna czołówka klasyfikacji wygląda następująco: prowadzi Oliwia Szarłat (97 pkt), drugi jest Oskar Nowak (84 pkt), trzecie miejsce zajmuje Joanna Rychlak (64 pkt).

Jeszcze mniejsze różnice są na kolejnych pozycjach – czwarty jest Kumushbek Dogdurbek Uulu (44 pkt), piąty Ravshanbek Mannanbek Uulu (43 pkt), szósta Agnieszka Tokarek (42 pkt). Całą szóstkę zobaczymy na starcie we Wrocławiu.

Po raz trzeci w tym sezonie pobiegną dwulatki. Dobrze ostatnio zaprezentowały się Kassar i Nebbiana, zajmując drugie i czwarte miejsce w odstępie pół długości. Drugi raz na wyścigowej bieżni pojawi się Australian Reef, córka znakomitego ogiera Australia, który wygrał angielskie i irlandzkie Derby. Po dobrym reproduktorze jest też debiutant Omar – jego ojciec Jovellanos to zwycięzca Nagrody Rulera i Nagrody Iwna (Przychówku).

W gonitwie dla trzyletnich i starszych folblutów na klasycznym dystansie 2400 m zaprezentuje się bardzo dobra trzylatka Noble Claudine, która na Partynicach wygrywała w wieku dwóch lat. Jej rywalem będzie m.in. Mobecq, który ostatnio jest w dobrej formie – zwyciężył na 1907 m i był trzeci na 3200 m.

Bardzo wyrównaną stawkę zgromadziła na starcie gonitwa dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej I grupy. Eworio Gal, który zwycięsko zakończył swój poprzedni start na Partynicach, ponownie zmierzy się z Endemolem, który już raz go pokonał. Dobrą formę zaprezentowała ostatnio Wieża Dumania, finiszując druga.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy