img: Ryanair Chase: Porażka faworyta

Ryanair Chase: Porażka faworyta

Pierwszoplanowa gonitwa trzeciego dnia Cheltenham Festival, Ryanair Chase (G1, 4100 m) zakończyła się niespodzianką – zwyciężył Envoi Allen, bijąc o dwie i trzy czwarte długości faworyta Shishkina.

Trenowany przez Henry’ego De Bromheada 9-letni Envoi Allen (Muhtathir – Reaction po Saint Des Saints) z Rachael Blackmore w siodle przez większą część dystansu galopował na trzeciej-czwartej pozycji.

Po przedostatniej przeszkodzie wysunął się na prowadzenie i zaczął odjeżdżać rywalom. Spóźniony z finiszem 9-l. Shishkin (Nico de Boinville) nie był w stanie mu zagrozić.

Drugim wydarzeniem w czwartek była długodystansowa gonitwa z płotami Stayers’ Hurdle (G1, 4800 m), w której dwa czołowe miejsca zajęły mniej liczone konie – zwyciężył 11-l. Sire Du Berlais (Poliglote – Royale Athenia po Garde Royale) trenowany przez Gordona Elliotta i dosiadany przez Marka Walsha, trzy czwarte długości za nim był 10-l. Dashel Drasher (Rex Dingle).

Trzeci o nos finiszował faworyt 6-letni Teahupoo (Davy Russell), a czwarty był zwycięzca z dwóch poprzednich lat 8-l. Flooring Porter (Danny Mullins).

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy