img: Rutyniarz i nowicjusze

Rutyniarz i nowicjusze

Liderem grupy koni, które do gonitw z płotami i z przeszkodami przygotowuje na ten sezon partynicki trener Paweł Pałczyński, jest doświadczony Illdowhatican.

Ośmiolatek (po Country Club) ma na koncie dwa przeszkodowe zwycięstwa. W poprzednim sezonie był dwukrotnie trzeci, startował też w Wielkiej Wrocławskiej.

Do gonitw z przeszkodami szykowany jest 4-letni Młody Gniewny (po Indy Champ). W ubiegłym roku, jako trzylatek, zadebiutował na torze w gonitwie z płotami, być może ten sezon rozpocznie także od płotów. Podobna droga czeka 5-l. Necheskę (po Ruten) i 7-l. Naupliosa (po Jukebox Jury).

Sił w gonitwach płotowych spróbuje 6-l. Mobecq (po Rajsaman), który ma za sobą wiele dobrych startów w gonitwach płaskich. Predyspozycjami do skoków odznacza się czekająca na swój debiut 4-letnia Sky Life (po Estejo).

Do gonitw z płotami przewidziane są trzylatki – og. Et Tu Brute (po Ruten) i kl. Zanza (po Star Poker) oraz w drugiej części sezonu kl. Norona (po Golden Tirol), półsiostra nieźle sobie radzącej w stiplach Norandy.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy