img: Rekordowy rok 2022

Rekordowy rok 2022

W ciągu 2022 roku Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice odwiedziło rekordowe 730 tysięcy osób. Otwarcie sezonu wyścigów konnych 3 maja obserwowało 21 000 widzów – najwięcej w powojennej historii Wrocławia. Ale Partynice to nie tylko wyścigi, ponieważ organizowane tutaj latem koncerty oraz imprezy plenerowe przyciągnęły łącznie aż 115 tysięcy uczestników. Stale rosnące zainteresowanie partynickim hipodromem wynika z szerokiej oferty wrocławskiego toru, na którym poza wyścigami odbywają się również duże wydarzenia plenerowe, pokazy, festiwale muzyczne, zawody jeździeckie oraz prężnie działa szkółka jazdy konnej.

Coraz bliżej do miliona

Tegoroczny wynik frekwencyjny to kolejny krok w stronę realizacji wymarzonego, ale też coraz bardziej realnego, celu kierownictwa toru, czyli osiągnięcia pułapu 1 miliona odwiedzających.
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice to obecnie jedno z najpopularniejszych miejsc
spędzania wolnego czasu we Wrocławiu. Poza wyścigami odbywa się tutaj szereg wydarzeń niezwiązanych z końmi, takich jak: Kiermasz Ogrodniczy, Festiwal Pasibrzucha – jedna z największych imprez gastronomicznych we Wrocławiu, imprezy muzyczne: Męskie Granie, Stay Wild Festiwal, Rockowizna czy festiwal „Winiarze i Przyjaciele”. Wyżej wymienione wydarzenia przyciągnęły w tym roku na Partynice łącznie 115 tysięcy uczestników.

Rekordowe wyścigi

Najważniejsze na wrocławskim torze są oczywiście wyścigi konne. W minionym sezonie odbyło się 12 dni wyścigowych z czego połowa to dni, podczas których jeźdźcy ścigali się na bieżni przeszkodowej.
Wrocławski tor jest jedynym w Polsce, na którym możemy podziwiać gonitwy przeszkodowe.
W tym roku padły dwa rekordy frekwencji wyścigowej. Pierwszy z nich podczas Otwarcia Sezonu 3 maja 2022 roku – inaugurację wyścigów konnych oglądało 21 tysięcy widzów, co stanowi absolutny rekord frekwencji wyścigowej w powojennej historii obiektu.
Kolejny rekordowy wynik to 17 tysięcy widzów podczas wrześniowej Wielkiej Wrocławskiej – to drugi wynik frekwencyjny od czasu kiedy wprowadzono elektroniczny pomiar liczby widzów na terenie obiektu. Natomiast łączna frekwencja wyścigowa w sezonie 2022 (12 dni wyścigowych) wyniosła 81300 widzów, co daje średnią ok 6700 widzów na dzień wyścigowy.

 

Ulubione miejsce rekreacji i spędzania wolnego czasu

Największy atut wrocławskiego toru stanowi wyjątkowość tego miejsca i fakt, że jest dostępne przez 365 dni w roku. To również ewenement na skalę europejską, ponieważ większość torów otwiera się tylko na wyścigi. Na Partynice przede wszystkim przyciąga ścieżka pieszo-biegowa, która biegnie wokół toru (od 10 grudnia tego roku posiadająca pełne oświetlenie). To ulubione miejsce na spacery, jogging, nordic walking. W letnie weekendy notujemy ok 3 tys wejść na ścieżkę (wyniki na podstawie elektronicznego pomiaru liczby odwiedzjących tor). Codziennie w godz 6:00 – 13:00 po torze treningowym biegają konie wyścigowe, co wydatnie zwiększa atrakcyjność obiektu. Tuż przy stawie obok bieżni wyścigowej od 3 lat działa beach bar „Babie Lato – Partynice” – miejsce relaksu, odpoczynku oraz kameralnych koncertów. Przy ścieżce znajduje się jeden z najoryginalniejszych placów zabaw „Konikowo” z kilkumetrowymi drewnianymi końmi. W sezonie obok „Konikowa” działa „Kucykowo” czyli strefa przejażdżek na kucykach. Tuż nieopodal znajduje się Park Linowy – Partynice. Natomiast w części rekreacyjnej kompleksu znajduje się Wyższa Szkółka Jazdy Konnej z miesięcznym obłożeniem na poziomie od 2 do 3 tysięcy jazd konnych. Więc powodów, aby odwiedzić wrocławski tor, nawet wtedy kiedy nie odbywa się tam żadna zorganizowana impreza jest aż nadto.

 

Film, teatr oraz imprezy firmowe na Partynicach

Partynice są również chętnie wybieranym miejscem do kręcenia scen filmowych. Większość zabudowań wyścigowych takich jak: kompleks trybun, Loża Zarządu czy Stara Herbaciarnia, pochodzą z 1907 roku. To tutaj powstały sceny do filmu Patryka Vegi „Plagi Breslau”, paradokumentu „Policjantki i Policjanci” czy też Teatru Telewizji „Kordian”.
Wrocławski tor to kompleks o łącznej powierzchni 74 hektarów. Z tak dużej przestrzeni korzystają nie tylko filmowcy oraz organizatorzy dużych imprez muzycznych, ale również przedsiębiorstwa i agencje, które wynajmują przestrzeń na organizację eventów firmowych.

 

Tagi

Ostatnie newsy