img: Rekordowa piętnastka

Rekordowa piętnastka

Piętnaście konie – tyle, ile może pomieścić maszyna startowa – liczy stawka piątej gonitwy dnia, dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej II grupy na dystansie 1400 m.

Większość jej uczestników, to debiutanci. Z kilku koni, które mają już za sobą pierwszy start, najlepiej w swoim debiutanckim występie na torze wypadła Echistka, zajmując drugie miejsce.

Dwiema gonitwami walkę o punkty na Partynicach rozpoczynają młodzi jeźdźcy. W rywalizacji na koniach czteroletnich i starszych, które pobiegną na dystansie 1907 m, największe szanse na powiększenie punktowego dorobku ma Nikola Cyrkler, która dosiądzie Trijumfa. Na tym koniu odniosła w poprzednim sezonie trzy zwycięstwa we Wrocławiu, a w tym roku była minimalnie druga.

Stawka trzyletnich folblutów, które wystartują na dyst. 1600 m, jest bardziej wyrównana. Wydaje się, że spore szanse na dobry wynik może mieć Sunny Side, na której pojedzie wrocławska amazonka Kateryna Suleymanova.

Niezmiernie ciekawa sytuacja zaistniała w handikapie dla czteroletnich i starszych koni czystej krwi arabskiej. Rozpiętość wag, pod którymi wystartują araby, sięga aż 25 kg. Najniższą wagę (41 kg) poniesie Folk Mj, na którym pojedzie Anna Gil, pod najwyższą (66 kg) pobiegnie Hamal, którego dosiądzie Anna Goździk.

Aż takich różnic wagowych nie ma w handikapie dla czteroletnich i starszych folblutów. Najlżej będzie miała Little Feat, na której Erbol Zamudin Uulu pojedzie z wagą 54 kg, największy ciężar poniesie Glady Eagle, którego dosiądzie Dastan Sabatbekov pod wagą 62,5 kg.

W otwierającej mityng gonitwie dla trzyletnich folblutów III grupy (1907 m) zmierzą się trzy konie zgłoszone do Westminster Derby – klacze Sky The Stars i Cherie Noire oraz ogier Naughty Peter, który ma również zgłoszenie do Derby w Czechach.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy