img: Reki pogodził faworytów

Reki pogodził faworytów

Nie Haad Rin i nie Sztorm na swoją korzyść rozstrzygnęły bój o Wielką Wrocławską Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. Faworytów pogodził Reki, którego do zwycięstwa w najważniejszej gonitwie sezonu poprowadził Pavel Slozil, a przygotowała trenerka Hana Kabelkova. Wyścigi oglądało prawie 10 tysięcy widzów.

W pierwszej fazie wyścigu grupie pięciu koni przewodziła Delight My Fire dosiadana przez Lukasa Sloupa. Tylko Larizano z Dominikiem Pastuszką w siodle galopował w niewielkim odstępie za stawką. Po kilku przeszkodach na czoło wysunął się Reki, po czym prowadzenie objęła ponownie Delight My Fire. Po chwili zmienił ją Sztorm pod Marcelem Novakiem i na czele stawki przegalopował przez przeszkodę wodną, na której stratę do reszty koni powiększył Larizano.

Kiedy wyścig zaczął wkraczać w decydującą fazę i tempo wzrosło, na piątym skoku od końca z Haad Rina spadł Niklas Loven i tuż za prowadzącym Sztormem znalazł się Nick pod Thomasem Boyerem. Po następnej przeszkodzie Nick wyprzedził Sztorma i wyprowadził stawkę na bieżnię płotową, a Larizano wysunął się przed Delight My Fire. W tym momencie Reki galopował na trzeciej pozycji ze stratą kilku długości.

Przed wyjściem na finiszową prostą zatrzymany został Sztorm, a Nick uciekł galopującym obok siebie Rekiemu i Larizano, które na około 400 m przed celownikiem rozpoczęły pościg. Pościg udany, bo po finiszowym płocie oba konie doszły i wyprzedziły Nicka i między sobą rozegrały walkę o zwycięstwo. Ostatecznie Reki był na celowniku o szyję przed Larizano.

Łatwa wygrana Trima

W trzecim podejściu do Wielkiej Partynickiej Nagrody Lotto Trim wykorzystał szansę i sięgnął wreszcie po zwycięstwo. Dosiadający go Andrij Chopyk początkowo usiłował trzymać swojego konia w stawce, ale po kilku skokach pozwolił mu galopować własnym tempem i szybko wyrobił sobie przewagę, która w pewnym momencie urosła nawet do stu metrów. Za nim w walce o drugie miejsce Newman pod Dominikiem Pastuszką był o pół długości lepszy niż Kifaaya pod Lukasem Sloupem. Trenerem zwycięskiego Trima jest Franciszek Wołoszyn.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy