img: Reki nie dał rywalom szans

Reki nie dał rywalom szans

Rozpoczynającą mityng gonitwę z przeszkodami dla czteroletnich koni w niecodziennych okolicznościach wygrała Speedy Girl dosiadana przez Marcela Novaka. Na finiszową prostą stawkę wyprowadził Kontrargument (Pavel Slozil mł.) i po ostatnim skoku wydawało się, że zmierza po pewne zwycięstwo. Jego jeździec wyraźnie zwolnił przed celownikiem, co wykorzystała rozpędzona klacz trenera Łukasza Sucha i reprezentantka Stajni Sportowej KOGUT wygrała o pół długości; trzeci w większym odstępie był Aidan (Pavel Peprna).

Szczepan Mazur pewnie poprowadził do zwycięstwa faworyzowanego Snajpera w gonitwie płaskiej dla trzylatków. W dystansie galopował w środku stawki, którą prowadziła Kessi (Jakub Pavlicek). Na końcowej prostej rozpoczął finisz i swobodnie wyszedł na prowadzenie, które niezagrożony dowiózł do celownika. Druga ze stratą 1¼ dł. finiszowała Australian Reef (Dastan Sabatbekov), trzeci był Uroboros (Anton Turgaev). Snajpera dla stajni Koń Dla Każdego trenuje Emil Zahariev.

Gonitwa z płotami rozpoczynająca cykl dla trzyletnich koni zgromadziła na starcie dziewiątkę uczestników. Od startu mocno do przodu ruszyła Katy Star (Pavel Kasny) i uzyskała znaczną przewagę. Pod koniec przeciwległej prostej doszły ją pozostałe konie, w zakręcie do przodu przesunęły się Modus Vivendi pod Rostislavem Bensem i Karak (Adam Cmiel). Za nimi ruszył Chittussi (Jan Faltejsek), ale z walki o zwycięstwo wyeliminował go upadek na ostatnim płocie. Modus Vivendi pokonał Karaka o trzy długości, daleko za tą dwójką trzecia była Katy Star. Zwycięzca reprezentuje stajnię Jutrzenka, a jego trenerem jest Michał Borkowski.

Ambrosius (Sanzhar Abaev) z przewagą poprowadził stawkę w gonitwie płaskiej na dyst. 3200 m i pierwszy wbiegł na końcową prostą. Tutaj finisz rozpoczęła Noble Claudine pod Dastanem Sabatbekovem, szybko minęła rywala i pewnie zwyciężyła. Ambrosius obronił drugą pozycję przed rozpędzającą się z dalszego miejsca Viviann (Martin Laube). Zwycięską reprezentantkę stajni Westminster Race Horses trenuje Maciej Jodłowski.

Najbardziej doświadczony i utytułowany z 9-konnej stawki Reki pod wodzą Marcela Novaka nie dał szans rywalom w gonitwie z przeszkodami na dyst. 3400 m. Od początku galopował w czołówce dość mocno rozciągniętej stawki, którą wyprowadził na bieżnię płotową. Tempa próbowały mu dotrzymać tylko King Heart (Marek Stromsky) i Minister Wojny (Pavel Slozil mł.), który w końcówce mocno zbliżył się do Rekiego, ale nie był w stanie go pokonać. Zwycięzca reprezentuje stajnię Wrbna Racing, a trenuje go Hana Kabelkova.

Ragane (Dastan Sabatbekov) podyktowała tempo w gonitwie płaskiej na milę i wyprowadziła stawkę na końcową prostą. Tutaj z dalszej pozycji w pościg ruszył Fugaz pod Szczepanem Mazurem, na ok. 200 m przed celownikiem wysunął się przed rywalkę i pewnie zwyciężył. Trzecia ze znaczną stratą do czołowej dwójki przybiegła Błękitna Laguna (Ravshanbek Mannanbek Uulu). Fugaza dla stajni WRS Racing trenuje Emil Zahariev.

Stawkę w zamykającej mityng gonitwie z płotami z dużą przewagą poprowadził Oriental Glory (Pavel Kasny). Około połowy dystansu na czele zmienił go Sorreno (Pavel Peprna). W ostatnim zakręcie zbliżył się do niego Nel pod Jaroslavem Myską, w ślad za nim ruszyły Mary Elizabeth (Marcel Novak) i Carlito (Pavel Slozil mł.). Z tej czwórki najwięcej sił w końcówce zachował Nel i to reprezentant stajni RD Project trenowany przez Evę Zahorovą sięgnął po zwycięstwo. Druga była Mary Elizabeth, trzeci finiszował Carlito.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy