img: Przeszkody, płoty, gonitwy płaskie – czyli wyścigowe ostatki na Partynicach

Przeszkody, płoty, gonitwy płaskie – czyli wyścigowe ostatki na Partynicach

Osiem gonitw – po dwie z przeszkodami i płotami oraz cztery płaskie – oferuje program ostatniego mityngu w sezonie. W jednym z przeszkodowych wyścigów wystartuje świetny Korfu z Czech trenowany przez Alzbietę Faltejskovą dla stajni Dr. Charvat, odnoszącej duże sukcesy na wielu europejskich torach.

Korfu ma na koncie w tym sezonie dwa krosowe zwycięstwa w Pardubicach, a w całej karierze wygrał siedem przeszkodowych gonitw. Pojedzie na nim znakomity czeski dżokej Jan Faltejsek, który wygrał w tym roku Wielką Pardubicką, notując już szóste zwycięstwo w tym arcytrudnym wyścigu.

Wśród ósemki rywali jest m.in. Babilonia (tr Veronika Lempochnerova), która podczas mityngu z Wielką Pardubicką wygrał krosową gonitwę I kategorii; są też dwa konie bardzo dobrze znające wrocławskie przeszkody, Go Canada i Sophist trenera Pavla Polesa, które od lat z sukcesami startują na Partynicach.

W drugiej gonitwie z przeszkodami rywalizować będą konie cztero- i pięcioletnie. Młodszy rocznik reprezentują m.in. Et Tu Brute partynickiego trenera Pawła Pałczyńskiego, drugi w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, oraz Sardinie tr. A. Faltejskovej.

Starsi rywale, to przede wszystkim Rhum Bleu trenowany na Partynicach przez Roberta Świątka, uczestnik Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia, w której zajął szóste miejsce. Koń ten do niedawna ścigał się we Francji, gdzie jeszcze w czerwcu wygrał przeszkodową gonitwę.

Ciekawa stawka zebrała się w gonitwie z płotami dla trzylatków. Oprócz trójki uczestników Nagrody Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego – Khmera (tr P. Pałczyński), Negro Afriki (tr Kazimierz Rogowski) i Ekwadora (tr R. Świątek) – na starcie stanie m.in. obiecujący Poirot trenera Grzegorza Wróblewskiego mający za sobą udany debiut we włoskim Merano.

Wśród czteroletnich i starszych koni dojdzie do interesującego pojedynku między trenowanym w Czechach przez G. Wróblewskiego 5-letnim Isatisem de l’Ecu mającym na koncie liczne płotowe sukcesy we Włoszech (wygrał gonitwę G1!), a 8-letnim specjalistą od przeszkód Turionem (tr. P. Poles), który zajmował czwarte miejsce w najtrudniejszych przeszkodowych gonitwach na Partynicach – Wielkiej Wrocławskiej (2023) i Crystal Cup (2022).

W gonitwach płaskich ścigać się będą konie pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. Folbluty pobiegną w handikapie III grupy dla 3-letnich i starszych koni, w gonitwie dla dwulatków II grupy oraz w gonitwie dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy; trzyletnie araby pobiegną w gonitwie II grupy (specjalnej).

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy