img: Przeszkodowe nadzieje w stajni czempiona

Przeszkodowe nadzieje w stajni czempiona

Liderami stajni wyścigowej prowadzonej na Partynicach przez Pawła Pałczyńskiego, czempiona trenerów w gonitwach z przeszkodami, powinny być w nadchodzącym sezonie dwa pięciolatki – Et Tu Brute i Jadmir.

Et Tu Brute (po Ruten) bardzo dobrze spisywał się w cyklu gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Jedną wygrał i był drugi w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego; po kolejne zwycięstwo sięgnął w gonitwie dla koni 4- i 5-letnich.

Jadmir (po Voiladenuo) świetnie radził sobie w gonitwach z płotami. Pięć razy zajmował drugie miejsce, by w końcu odnieść zwycięstwo. Spróbował też sił w gonitwie z przeszkodami i pewnie liczyłby się w walce o zwycięstwo, gdyby nie prosty błąd jeźdźca, który w końcowej fazie wyścigu ominął obowiązkowy przejazd.

Trener P. Pałczyński będzie mógł też liczyć na inne sprawdzone już konie – 4-letnie Khmera (po Exaltation) i Trurla (po Eagle Top), które wygrały po jednej gonitwie z płotami dla trzylatków, oraz wracającego po kontuzji 5-letniego Kassara (po Ayahuasca).

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy