img: Priorytetem gonitwy z płotami i z przeszkodami

Priorytetem gonitwy z płotami i z przeszkodami

Po ubiegłorocznym bardzo udanym debiucie w roli trenera, Łukasz Such ma w tym roku więcej koni w stajni – szykowana przez niego do wyścigów stawka liczy 26 folblutów.

Dziewięć z nich, to konie czteroletnie i starsze, trzyletnich jest osiem, pozostała dziewiątka, to dwulatki.

– W tym roku stawiamy na gonitwy skakane – mówi partynicki trener. – Dwa bardzo dobre konie Smashing i Mary Elizabeth, które przyszły do mojej stajni jesienią, przygotowywane są do gonitw z płotami, a ich głównym celem jest Wielka Partynicka.

– Sea of Silence w zeszłym roku biegał w gonitwach przeszkodowych na niezłym poziomie. Mam nadzieję, że tym roku będzie lepiej. Notorious i Speedy Girl są szykowane do z gonitw z przeszkodami dla czterolatków. To dobre konie i liczę na ich udane występy.

– Gabriella Essence będzie startować głównie w gonitwach typu bumper. Hyderabadi po zeszłorocznych trzech zwycięstwach z rzędu na trzech różnych torach już zapisała się w historii wyścigów. W tym sezonie będziemy mierzyć wyżej, bo to dobra klacz.

– Akurat po dwóch wygranych wyścigach, w tym Nagrody Nemana, jest naszą nadzieją na Derby. Zimbardo rozczarował w zeszłym sezonie, mam nadzieją, że w tym roku będzie lepiej. Kiss or Kill wraca do zdrowia po kontuzji. Be Like Zazou to sensacyjny zwycięzca w wieku dwóch lat na 1600 m. Kessi biegała poniżej oczekiwań w zeszłym sezonie. Nebbiana i Storm in the Stars będą szykowane do gonitw płotowych.

– Debiutantka Be My Girl zacznie od gonitw płaskich i w drugiej część sezonu zobaczymy ją w gonitwach z płotami. Trzyletnia klacz jeszcze bez nazwy (od Star Story) ma dobre pochodzenie i będzie szykowana do Oaks. Jest szansa, że w tym sezonie zadebiutuje inna trzylatka bez nazwy (od Sereza).

– Dwulatki, to siedem ogierów i dwie klacze. Z wszystkich jestem bardzo zadowolony, przepracowały całą zimę i są w dobrej kondycji.

– Od niedawna współpracuję z jeźdźcem Oleksandrem Ryzhakiem, który będzie dosiadał koni w gonitwach płotowych i przeszkodowych.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy