img: Porażki faworytów w angielskich klasykach

Porażki faworytów w angielskich klasykach

Dwie pierwsze gonitwy klasyczne w angielskim kalendarzu wyścigowym – 2000 Guineas i 1000 Guineas na torze w Newmarket – stały pod znakiem porażki faworytów.

Głównym kandydatem do zwycięstwa w 2000 Guineas (G1, 1600 m, 500.000 GBP) był City Of Troy (Ryan Moore) trenowany w Irlandii przez Aidana O’Briena, ale zajął dopiero dziewiąte miejsce w 11-konnej stawce.

Pewnie zwyciężył, chociaż finiszował z końca stawki, mniej liczony Notable Speech (po Dubawi), którego trenuje Charlie Appleby, a dosiadał William Buick. Półtorej długości za nim finiszował drugi faworyt Rosallion (Sean Levey), a dalsze 1¾ dł. stracił trzeci na celowniku Haatem (James Doyle).

Jeszcze większa niespodzianka miała miejsce w 1000 Guineas (G1, 1600 m, 500.000 GBP), klasyku dla klaczy. Faworytka Fallen Angel (Daniel Tudhope) zajęła ósme miejsce w 16-konnej stawce, a z piątki klaczy, które walczyły o zwycięstwo pierwsza na celowniku pojawiła się Elmalka (po Kingman) trenowana przez Rogera Variana i dosiadana przez Silvestre’a De Sousę.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy