img: Polski sukces w Merano

Polski sukces w Merano

Dwa trzylatki ze stajni Wiesława Jakuba Kartusa – Isatis de L’Ecu i Ocean Life – zajęły dwie czołowe lokaty w Gran Criterium D’Autunno, gonitwie z płotami G1 na dystansie 3300 m i z pulą nagród 66.000 euro, rozegranej we włoskim Merano.

Oba konie trenuje w Czechach Grzegorz W. Wróblewski. Francuskiej hodowli Isatisa de L’Ecu dosiadał Luigi Maceli, na wyhodowanym w Polsce przez Sławomira Pawłowskiego Ocean Life jechał Pavel Slozil.

Trzecie miejsce wywalczył inny koń polskiej hodowli, Tkliwy Nihilista pochodzący z podwrocławskiej stadniny Konary Joanny i Jarosława Zalewskich; sprzedany do Francji, trafił pod opiekę trenerskiego duetu Lageneste & Macaire.

Cała trójka kończyła wyścig w walce i w niewielkich odstępach, następny na celowniku King Power trenera Raffaele Romano miał już znaczną stratę.

Gran Premio Merano Alto Adige (G1 5000 m 250.000 euro), punkt kulminacyjny włoskiego sezonu przeszkodowego, trzeci rok z rzędu wygrał L’Estran trenowany przez Josefa Vanię mł. i dosiadany przez Josefa Bartosa.

Ostatnie newsy