img: Polski dżokej w Derby i Oaks w Katarze

Polski dżokej w Derby i Oaks w Katarze

Na torze Al Rayyan w Katarze trwa dwudniowy mityng, podczas którego rozgrywane są najważniejsze gonitwy dla koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej – Derby i Oaks. W międzynarodowym gronie jeźdźców znalazł się również Szczepan Mazur.

Najlepszy polski dżokej rywalizuje z takimi znakomitościami, jak Hollie Doyle i Tom Marquand z Wielkiej Brytanii czy Maxime Guyon z Francji.

Pierwszego dnia miał dosiady w obu głównych gonitwach – Qatar Oaks (QA Listed) dla folblutów i Qatar Oaks dla koni arabskich. W pierwszej z nich, na Different Vibes, był jedenasty, w drugiej na Bayareq – ósmy.

W Purebred Arabian Novice Plate na siódmej pozycji przybiegł dosiadany przez Szczepana Mazura 3-letni Hilal De La Gloire, który we wrześniu, będąc jeszcze w treningu Macieja Kacprzyka, wygrał gonitwę na Partynicach.

Polski dżokej ma dosiady w obu głównych gonitwach także w kolejnym dniu rywalizacji. Na Sir Min pojedzie w Qatar Derby (QA G1, 2000 m, 500.000 USD), a na Impedor De Bozouls – w Qatar International Derby (G2 PA, 2000 m, 200.000 USD).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy