img: Polski derbista powalczy w Listed we Francji

Polski derbista powalczy w Listed we Francji

Jolly Jumper (po Free Eagle) trenera Macieja Jodłowskiego swoje pierwsze zwycięstwo odniósł w poprzednim sezonie jako dwulatek na Parytnicach, a w tym roku triumfował w Westminster Derby. Teraz zmierzy się z międzynarodową konkurencją w gonitwie Listed we Francji.

W czwartek na torze Lyon Parilly reprezentant stajni Camerun wystartuje w Cavalassur – Prix du Grand Camp (3+ Listed) na dystansie 2400 m, z pulą nagród 52.000 euro.

Na liście startowej znalazło się 11 koni, z których najwyższy rating ma 4-letnia Solania (po Zoffany) trenera Carlosa Laffon-Pariasa. W swoim ostatnim starcie, 22 października w Saint-Cloud, zajęła bliskie trzecie miejsce w gonitwie G3 na dyst. 2800 m.

Inna klacz, 5-letnia Coeur Macen (po Siyouni) trenera Jeana Paula Gauvina wygrała w maju gonitwę Listed – właśnie na torze Lyon Parilly i na dyst. 2400 m.

Czteroletnia Swoon (po Frankel) trenera Sir Michaela Stoute’a z Wielkiej Brytanii była ostatnio druga na 2400 m w Newmarket, a jej rówieśnik Vert Liberte (po Muhaarar) trenera Dalibora Toroka z Czech wygrał m.in. Velką Cenę Ceskeho Turfu, także na 2400 m.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy