img: Polska majówka na niemieckich torach

Polska majówka na niemieckich torach

Kilka koni z polskich stajni wyścigowych rywalizować będzie w najbliższych dniach na niemieckich torach, a sezon w roli pierwszego jeźdźca u trenera Bohumila Nedorostka w Niemczech kontynuować będzie po powrocie z Kataru najlepszy polski dżokej Szczepan Mazur.

Jako pierwszy na starcie, w niedzielę, stanie Gryphon trenera Macieja Janikowskiego. Pobiegnie w Altano-Rennen (Listed, 4+, 2800 m, 25.000 euro), głównej gonitwie mityngu na torze Hoppegarten w Berlinie.

Dzień później w Grosser Preis von Hannover 96 (Listed, 4-l. i st. kl., 2000 m, 25.000 euro) w Hanowerze wystartuje Moonu, także trenowana przez M. Janikowskiego.

Na Gryphonie i Moonu pojedzie Szczepan Mazur, który podczas obu mityngów dosiadać będzie również koni swojego nowego pracodawcy, trenera Bohumila Nedorostka.

W pierwszomajowy poniedziałek zaprezentują się też, na torze w Lipsku, dwa konie trenera Saliha Plavaca. Citronella pobiegnie w najwyżej dotowanej gonitwie mityngu Preis der Gourmetage & rp Gruppe (D, 3l., 1300 m, 10.000 euro), Drink Life – w Leipziger Fliegerpreis (Ausgleich III (D), 3+, 1000 m, 8.000 euro).

Ostatnie newsy