img: Pokazy konne na Ladies Day – 4 czerwca

Pokazy konne na Ladies Day – 4 czerwca

Podczas Ladies Day zaprezentujemy Państwu aż cztery widowiskowe pokazy konne.
Wszystkie pokazy odbędą się na czworoboku piaszczystym przed trybuną boczną.

 

POKAZ WOLTYŻERKI – godz. 14:00

W pokazie woltyżerskim przygotowanym przez niesamowite woltyżerki wystąpią: Aleksandra Mielczarek, Nikola Kwiek, Martyna Jędryczko oraz Bianka Sztaba. Zawodniczki zaprezentują się na klaczy Cendy (Kendi) lonżowaną przez trenerkę Karolinę Śniegucką.

POKAZ JAZDY W DAMSKIM SIODLE w wykonaniu Dominiki Paes – godz. 14:40


Dawniej uważano, że kobieta, a szczególnie “dama”, nie powinna jeździć konno siedząc okrakiem. Jazda ,,po damsku” znacznie różni się od typowej jazdy. Do jazdy w tym stylu służy specjalne siodło. Amazonka siedzi wyprostowana w kierunku jazdy , lewą nogę trzyma w strzemieniu, a prawą ma przełożoną na lewą stronę siodła przez przedni łęk. Prawą łydkę zastępuje palcat. Siodło takie jest wyposażone w płaskie siedzisko i dwie kule, czyli “widełki” do podpierania się nogami. W dawnych siodłach była możliwość jazdy tylko stępem. Obecne siodła umożliwiają amazonkom jazdę kłusem i galopem , a nawet skoki. Zainteresowanie jazdą w damskim siodle stale rośnie. W wielu innych krajach na świecie (Francja, Austria, Holandia, Niemcy, USA) powstały stowarzyszenia amazonek. Największe stowarzyszenie działa w Anglii( „Side Saddle Association”). W Polsce co roku organizowane są Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle, wpisane do kalendarza PZJ.

Dominika Paes
Od 35 lat profesjonalnie związana z jeździectwem.
Instruktor w Wyższej Szkółce Jazdy Konnej na Partynicach.
Zawodnik w konkurencjach: skoki i ujeżdżenie working equitation.
Mistrz Kraju w Ujeżdżeniu bez Ogłowia.
Behawiorysta i Zoopsycholog.
Nauczyciel jogi. Prowadzi zajęcia Jogi dla Jeźdźców.
Cały czas poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych warsztatach w kraju i za granicą.

POKAZ PRACY Z KONIEM Z ZIEMI – 15:55

Anna Skrzypek zaprezentuje się w pokazie pracy z ziemi, podczas którego koń m.in. bez obaw wchodzi na podest, szeleszczącą folię oraz staje dęba.

HISZPAŃSKI POKAZ BARTKA LESZCZYNOWICZA – godz. 16:25

Bartłomiej Leszczynowicz jest jeźdźcem Akademii Sztuki Jeździeckiej, od wielu lat związany z końmi iberyjskimi, od dwóch lat z sukcesami startuje w zawodach Working Equitation. Wystąpi dla Państwa w tradycyjnym stroju hiszpańskich jeźdźców doma vaquera, którzy używają tego rzędu jeździeckiego i stylu jazdy do codziennej pracy z bykami na pastwiskach. Bartłomiej ubrany jest w strój galowy, który to jeźdźcy doma vaquera zakładają gdy jadą na ferie konne. Siedzi na koniu pura raza espanola o imieniu Flamenco nawiązującym do tradycyjnej muzyki andaluzyjskiej.

4 dzień wyścigowy: Ladies Day. Dzień Wolności – zapraszamy  4 czerwca od godz. 13:00

Ostatnie newsy