img: Pojedynek zwycięzców Wielkiej Partynickiej

Pojedynek zwycięzców Wielkiej Partynickiej

Do interesującej konfrontacji dojdzie w szóstej gonitwie środowego mityngu – na dystansie 2200 m rywalizować będzie dwóch zwycięzców Wielkiej Partynickiej, Spasski i Trim. Oba konie mają również na koncie zwycięstwa w gonitwach płaskich.

Kilka ciekawych koni pobiegnie w gonitwie dla trzyletnich folblutów. Zgłoszony do Derby francuskiej hodowli Witcher ma znakomity rodowód – jego ojcem jest francuski derbista Lawman, zaś ojciec matki Giant’s Causeway odniósł dziewięć zwycięstw, w tym pięć rangi G1, był koniem roku w Wielkiej Brytanii i trzykrotnie czempionem reproduktorów w Stanach Zjednoczonych. Dobre pochodzenie ma również francuska Hyderabadi zwłaszcza ze strony matki, której ojciec Singspiel zwyciężał na najwyższym poziomie na całym świecie – wygrał pięć gonitw G1: Japan Cup, Canadian International, Dubai World Cup, Coronation Cup i Juddmonte International Stakes. Z kolei urodzony w Czechach Zimbardo, który jako dwulatek wygrał swój debiutancki wyścig, jest synem niemieckiego wicederbisty Zazou i Zielonej Herbatki, która wygrała Oaks na Partynicach i była trzecia w Derby.

Równie interesująco przedstawiają się rodowody kilku folblutów zgłoszonych do drugiej z gonitw dla 4-letnich i starszych koni. Ojciec irlandzkiego Barbarosy, Holy Roman Emperor, to czempion dwulatków w Europie, matka zaś jest po wspomnianym już Singspielu. Wyhodowany również w Irlandii Shuri jest synem angielskiego i irlandzkiego derbisty Camelota oraz córki legendarnego Danehilla, wielokrotnego czempiona reproduktorów w Australii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji. Irlandzkie pochodzenie ma też Make Sure, której ojcem jest dwukrotny zwycięzca G1 Make Believe, zaś ojciec matki – to irlandzki derbista Dylan Thomas, który wygrał także dwa wielkie wyścigi G1: Prix de l’Arc de Triomphe i King George VI & Queen Elizabeth Stakes.

Ostatnie newsy