img: Pójdzie w ślady starszego brata?

Pójdzie w ślady starszego brata?

Wyhodowana we Francji trzyletnia Masked Price (Masked Marvel – Highest Price po Highest Honor) jest półsiostrą o rok starszego It’s Highest (po It’s Gino), który w minionym sezonie tak udanie rozpoczął karierę w gonitwach z płotami. Oba konie dla stajni Borowa Tadeusza Sieradzkiego trenuje Robert Świątek.

Rodowód ma znakomity. Jej ojciec wygrał St Leger i został championem stayerów w Anglii, a dziś jest jednym z najbardziej cenionych reproduktorów we Francji, dającym znakomite konie do gonitw z płotami i z przeszkodami.

Jego najlepszą rekomendacją jest Sel Jem, zwycięzca G1 Grand Steeple-Chase de Paris, największej francuskiej gonitwy z przeszkodami, który w 10 startach sześć razy zwyciężył i cztery razy był drugi.

Masked Price jest szykowana do gonitw z płotami, zadebiutować miałaby w sierpniu lub we wrześniu. Podobną drogą szedł It’s Highest, który łatwo wygrał dwie płotowe gonitwy dla trzylatków i był drugi w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, po tym jak jego dżokej „przespał” finisz.

Ostatnie newsy