img: Po niesamowitej walce Puchar Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych dla Habanery

Po niesamowitej walce Puchar Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych dla Habanery

Pod nieobecność wycofanego w terminie dodatkowym stuprocentowego faworyta Factoriela walkę o zwycięstwo w Pucharze Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych dla kłusaków francuskich stoczyło aż siedem koni, z których na celowniku minimalnie przed rywali wysunęła się prowadząca od startu Habanera powożona i trenowana przez Monikę Melinger dla stajni Royal Trot. Drugie miejsce wywalczył rzutem na taśmę Gobs (Hennadz Miksha), który długo nie mógł znaleźć przejścia na prostej, trzeci niespodziewanie był finiszujący najbliżej publiczności weteran Buzyrys (Manuela Wasiak).

Mityng rozpoczęła gonitwa uczniowska i okazała się ona bardzo udana dla Dmytro Moskala, który w siodle Samsona Ryma z dużą przewagą nad rywalami pierwszy minął celownik. Za nim w walce o drugie miejsce Power Djoker (Kateryna Suleymanova) okazał się lepszy o łeb od Dzhenifer Rym (Nikola Cyrkler). Zwycięzcę dla stajni Rymchuk II trenuje Aleksander Kabardov.

Z trójki koni, które walczyły o zwycięstwo w gonitwie dla arabów, najszybszy okazał się Ekavir z Michałowa, dosiadany i trenowany przez Małgorzatę Kryszyłowicz. Pół długości za nim finiszował Black De Saularie (Anton Turgaev), do którego 1¼ dł. stracił Karam Muscat (Sanzhar Abaev).

Nagrodę Barbariski dla młodych kłusaków francuskich łatwo wygrał faworyt Jastin Bonomo powożony przez Tarasa Salivonchyka. Na drugie miejsce w końcówce finiszowała Joy d’Abomey (Władysław Pandel), a na trzecie spadł Je T’Aime Meinhart (Hubert Bagiński). Zwycięzca reprezentuje stajnię Glory Ukraina, a trenuje go Anna Frontczak- Salivonchyk.

Australian Spring (Erbol Zamudin Uulu) wyprowadziła stawkę na końcową prostą w drugiej gonitwie uczniowskiej. Przy kanacie w pościg ruszył Sindicato, na którym jechał Marsel Zholchubekov, i pokonał rywalkę o 1¼ długości. Na trzecie miejsce w samym celowniku wskoczył finiszujący polem Madiba Movie (Kateryna Suleymanova). Zwycięskiego konia dla stajni Sindicato trenuje Adam Wyrzyk.

Faworyzowany Granton (Sanzhar Abaev) podyktował tempo w Memoriale Profesora Andrzeja Modrakowskiego, stawkę zamykał Encarino pod Antonem Turgaevem. I to te dwa konie trenera Sergeya Vasyutova walczyły na prostej o zwycięstwo, po które dość pewnie sięgnął Encarino z Janowa Podlaskiego, pokonując rywala o 1¼ długości. Trzecia w znacznie większym odstępie była Escortera (Małgorzata Kryszyłowicz).

Bertran dosiadany przez Dmytro Moskala sprawił niespodziankę, pokonując na finiszowych metrach handikapu na klasycznym dystansie 2400 m o pół długości faworyzowanego Sigismundusa Reksa (Marsel Zholchubekov). Trzeci pięć długości dalej dobiegł Izalor (Anton Turgaev). Bertrana dla stajni Rymchuk II trenuje Aleksander Kabardov.

Gonitwę specjalną pod patronatem KOWR pewnie wygrał, finiszując ze środka stawki, Folk Mj pod Sanzharem Abaevem, wyprzedzając w połowie końcowej prostej prowadzącą dotychczas Alexandrę (Sanzhar Altynbekov), którą jeszcze w samym celowniku o szyję pokonała Emiremia (Petro Nakoniechnyi). Zwycięzca reprezentuje stajnię Anilin, a jego trenerem jest Paweł Talarek.

Oasis King pod wodzą Kumushbeka Dogdurbeka Uulu nie zawiódł w roli faworyta i prowadząc od startu, pewnie obronił zwycięstwo w gonitwie dwulatków o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław. W końcówce mocno rozpędzał się polem Inns Of Spirit (Martin Srnec), zabrakło mu jednak do zwycięzcy półtorej długości, ale o pół długości pokonał Hello Sweety (Sanzhar Abaev). Zwycięskiego konia dla stajni Durum Contra Durum trenuje Adam Wyrzyk.

Kolejny handikap, tym razem na sprinterskim dystansie 1400 m, w dość nieoczekiwanych okolicznościach wygrała Gangs N’Roses pod Nikolą Cyrkler, która spóźniła start, ale szybko odrobiła straty i dołączyła do czołówki. Na finiszowych metrach pewnie obroniła zwycięstwo przed atakującą od pola Quick Fling (Bolot Kalysbek Uulu), na trzecie miejsce w końcówce wysunął się Solomon Rym (Sanzhar Abaev).

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy