img: Pierwszy przychówek Zarry

Pierwszy przychówek Zarry

Zarra po bardzo dobrej karierze wyścigowej rozpoczęła hodowlaną i doczekała się potomstwa – w podwrocławskiej Stadninie Konary Joanny i Jarosława Zalewskich przyszła na świat gniada klacz po Sinopie. Jej hodowcą jest Tadeusz Sieradzki.

Dziewięcioletnia Zarra (Needham’s Fort – Zefira po In Camera, hod. SK Moszna), trenowana we Wrocławiu przez Roberta Świątka, w trakcie sześcioletniej kariery wyścigowej wygrała dla Stajni Borowa m.in. gonitwę na torze Hoppegarten w Berlinie. Była też trzecia w mocno obsadzonym wyścigu dla klaczy w szwajcarskim Aarau i czwarta podczas Derby Woche w Hamburgu.

Na krajowych torach, we Wrocławiu i w Warszawie, Zarra zanotowała pięć zwycięskich startów. Zajmowała również wysokie miejsca w gonitwach pozagrupowych – była druga w Nagrodzie Konstelacji (kat. A) i trzecia w Nagrodzie Soliny (kat. B).

Wyhodowany w Wielkiej Brytanii Sinop ma znakomity rodowód. Jego ojcem jest Sea The Stars, zwycięzca Epsom Stakes, Prix de l’Arc de Triomphe i czterech innych gonitw G1. Ze strony matki Sinop jest prawnukiem legendarnego Galileo.

Ostatnie newsy