img: Pierwsze gonitwy uczniowskie i arabskie debiuty

Pierwsze gonitwy uczniowskie i arabskie debiuty

Dwie gonitwy uczniowskie oraz dwie dla debiutujących trzyletnich koni arabskich znalazły się w programie sobotniego mityngu na Partynicach.

We Wrocławiu pojawi się niemal cała czołówka ubiegłorocznego czempionatu młodych jeźdźców. W gonitwie otwierającej wyścigowy dzień uczniowie i starsi uczniowie dosiadać będą czteroletnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy, które pobiegną na dystansie 1907 m.

Temur Kumarbek Uulu pojedzie na 12-letnim Ouzbeks Du Panjshir trenerki Cornelii Fraisl, a Nikola Cyrkler na 5-letnim No Neveur Saularie trenera Emila Zaharieva. Oba przyjezdne konie zmierzą się z piątką arabów reprezentujących partynickie stajnie, m.in. z  trenowaną przez Justynę Domańską 5-letnią klaczą Celtic Amal, na której pojedzie Agnieszka Tokarek.

Drugą szansę na zdobycie punktów do tegorocznej klasyfikacji w czempionacie młodzi jeźdźcy będą mieli w gonitwie dla czteroletnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej III grupy na dyst. 1600 m. Zmierzą się w niej m.in. trenowana przez E. Zaharieva 5-letnia Dame Gladys pod N. Cyrkler z 4-letnią Gabriellą Essence trenera Łukasza Sucha, na której pojedzie A. Tokarek.

Kilka obiecujących trzyletnich folblutów rywalizować będzie na dyst. 1907 m w drugiej gonitwie dnia. Pobiegnie m.in. zgłoszony do Derby podopieczny trenera Roberta Świątka Roc’h Breizh, którego dosiądzie czeski dżokej Jan Verner. A wśród rywali – niespodziewany zwycięzca ostatniej gonitwy dwulatków poprzedniego sezonu Be Like Zazou (tr Ł. Such) z innym czeskim jeźdźcem Jakubem Pavlickiem w siodle i zwyciężczyni gonitwy dwulatków na Służewcu Terchova dosiadana przez swoją trenerkę Małgorzatę Kryszyłowicz.

Polish King (tr R. Świątek) znakomicie finiszował 3 maja na dyst. 1907 m i dłuższy dystans sobotniej gonitwy dla czteroletnich i starszych folblutów III grupy powinien mu sprzyjać. Ponownie spotka się z Zimbardo (tr. Ł. Such), którego wówczas wyraźnie pokonał. Swoją formę sprawdzi wracający na wyścigową bieżnię po rocznej przerwie znakomity pochodzeniowo Kiss Or Kill (tr. Ł. Such), który w maju ubiegłego roku zaliczył dwa bardzo dobre występy w doborowym towarzystwie na Służewcu.

Rozpoczynające wyścigową karierę trzyletnie araby pojawią się na torze dwukrotnie. W czwartej gonitwie dnia na dyst. 1400 m pobiegną m.in. klacz szwedzkiej hodowli Anything Goes trenerki C. Fraisl i wyhodowany we Francji Zaman Muscat trenera Michała Borkowskiego.

Mityng zakończy gonitwa eksterierowa, w której pobiegną m.in. trenowany przez M. Kryszyłowicz półbrat Endemola – Ember oraz trenowany przez J. Domańską syn Gangesa – Wizerunek.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy