img: Pięć zwycięstw polskiego czempiona

Pięć zwycięstw polskiego czempiona

Pięć gonitw wygrał w Katarze, najlepszy polski dżokej Szczepan Mazur w końcówce ubiegłego roku.

Dwa zwycięstwa zanotował tuż przed Bożym Narodzeniem – w środę wygrał handikap dla 3-letnich i starszych folblutów, dzień później gonitwę dla 3-l. i st. arabów. Kolejne zwycięstwo dorzucił w pierwszy dzień świąt, wygrywając drugą co do ważności gonitwę dnia, dla 3-l. i st. folblutów.

Dwa kolejne triumfy Szczepana Mazura w Katarze miały miejsce między świętami a sylwestrem. W środę wygrał otwierający mityng handikap dla 3-l. i st. folblutów i był minimalnie drugi w gonitwie dnia BU Samrah Cup – Local Throughbred Handicap dla 3-l. i st. folblutów, w której dosiadany przez niego Dukhan uległ o szyję Materowi (Carlos Henrique).

Następnego dnia znów był najlepszy w pierwszym wyścigu – dla 3-6-letnich klaczy czystej krwi arabskiej, a w najważniejszej gonitwie mityngu Muaither Cup – Purebred Arabian Handicap dla 3-l. i st. arabów wywalczył bliskiej piąte miejsce.

Dzięki tym zwycięstwom Szczepan Mazur zakończył ubiegły rok z 12 zwycięstwami, co dało mu ósme miejsce w klasyfikacji jeźdźców pod względem liczby wygranych gonitw.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy