img: Partynickie przeszkody w nowej odsłonie: bezpieczne i trwałe

Partynickie przeszkody w nowej odsłonie: bezpieczne i trwałe

Bezpieczeństwo, trwałość, estetyka – partynickie przeszkody przechodzą gruntowną modernizację, która potrwa do końca roku. Dzięki niej będą bardziej bezpieczne dla koni, jeźdźców i innych osób znajdujących się w ich zasięgu, a także trwalsze.

Skok trybunowy i przejście drogi – to tylko dwa przykłady partynickich przeszkód, w których już wymieniono wskazówki i odkosy, zastępując stare, drewniane, nowymi z PVC. Są to atestowane wyroby uznanego na świecie producenta, firmy Duralock, sprawdzone w praktyce na wielu zagranicznych torach wyścigowych.

Nowe wskazówki i odkosy wykonane zostały z elastycznego materiału, dzięki czemu odkształcają się i absorbują energię uderzenia spowodowanego przez konia lub jeźdźca. Jeżeli już dojdzie do pęknięcia, nie powstają drzazgi, jak to miało miejsce w przypadku elementów drewnianych.

Zastosowane na Partynicach nowe elementy przeszkód są również znacznie trwalsze od drewnianych. Charakteryzują się wysoką odpornością na promieniowanie UV, dzięki czemu nie ulegają odbarwieniu.

Są odporne na czynniki atmosferyczne, pozostają stabilne w każdych warunkach – nie odkształcają się w bardzo niskich ani w bardzo wysokich temperaturach. Nie absorbują wilgoci, co zapobiega śliskości, są odporne na pleśń i grzyby. Materiał, z którego zostały wykonane, nie jest atrakcyjny dla owadów, gryzoni ani innych szkodników.

Jeśli którykolwiek z elementów zostanie uszkodzony, można go łatwo wymienić bez konieczności wymiany całej przeszkody.

Ważne jest także to, że nowe elementy przeszkód zastosowane na Partynicach są bardziej ekologiczne, dając możliwość recyklingu po zużyciu. Wywierają mniejszy wpływ na środowisko w porównaniu z tradycyjnym drewnem, charakteryzują się dłuższą żywotnością. Niższe są koszty ich konserwacji i utrzymania.

Dodatkowym atutem nowych elementów partynickich przeszkód, oprócz bezpieczeństwa i trwałości, jest dużo lepsza ich estetyka w porównaniu z drewnianymi elementami, które wymagały częstego malowania.

Ostatnie newsy