img: Partynickie konie w klasykach

Partynickie konie w klasykach

Dwie klacze z partynickiej stajni trenera Wojciecha Chaboskiego, I Belive In Angels i Seririo, pobiegną w sobotę na Służewcu w pierwszym klasyku sezonu – Nagrodzie Wiosennej. Dzień później rozegrana zostanie kolejna gonitwa klasyczna, Nagroda Rulera – czyli pierwszy klejnot potrójnej korony, w której wystartuje Saiget trenowany we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego.

Seririo znakomicie weszła w sezon, wygrywając w efektownym stylu Nagrodę Dżamajki. Ponownie dosiądzie jej Konrad Mazur. I Belive In Angels pobiegnie w tym sezonie po raz pierwszy. W poprzednim odniosła dwa zwycięstwa i była druga w Nagrodzie Efforty, za niepokonaną Inter Royal Lady, z którą obie partynickie klacze zmierzą się w Nagrodzie Wiosennej (1600 m). Atutem I Belive In Angels będzie dosiad najlepszego polskiego dżokeja Szczepana Mazura.

Trener Chaboski będzie w sobotę siodłał jeszcze ogiera Shuri (K. Mazur), który pobiegnie w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni III grupy (1300 m). W tym samym wyścigu wystartuje również Urugwajka (Sanzhar Abaev) trenera Michała Borkowskiego. Jego stajnię podczas sobotniego mityngu będą reprezentować też: Awrad Al Khalediah (S. Abaev) w gonitwie dla 4-letnich i starszych arabów III grupy (1600 m), Spasski (S. Abaev) w gonitwie dla 4-letnich i starszych folblutów III grupy (1800 m), Dagora (Natalia Hendzel) w gonitwie dla 3-letnich klaczy III grupy (1600 m) i Herbatka (S. Abaev) w gonitwie dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy (1800 m). W tej ostatniej pobiegnie także Jack (K. Mazur) trenowany na Partynicach przez Roberta Świątka.

W niedzielnej Nagrodzie Rulera (1600 m) Saiget pod S. Abaevem będzie miał siedmiu mocnych rywali. Trener Michał Borkowski zapisał tego dnia także klacz Anwar Al Khalediah (S. Mazur) w gonitwie dla 4-letnich i starszy arabów wyłącznie III grupy (1400 m), Wellingtona (K. Mazur) w handikapie III grupy dla 3-latków (2000 m) i Zinaka (N. Hendzel) w gonitwie dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy (2000 m). W tym ostatnim wyścigu, rozpoczynającym Women Power Series, pobiegnie również klacz Turfsonne (A. Tokarek) trenera W. Chaboskiego. Jego stajnię w niedzielę reprezentować będzie jeszcze Książę Persji (K. Mazur) zgłoszony do gonitwy dla 3-latków II grupy (1800 m).

Ostatnie newsy