img: Ostatnie rozstrzygnięcia sezonu

Ostatnie rozstrzygnięcia sezonu

Niepokonana na Partynicach w poprzednim sezonie Cosmic Magic wydaje się wracać do ubiegłorocznej formy – wygrała ostatnio Nagrodę Masiniego i będzie również główną kandydatką do zwycięstwa w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu. Jej rywalami będą m.in. czwarty w Crystal Cup Laverno, solidnie biegający Nick, dobrze w tym roku spisujący się Mobilization i niespodziewany zwycięzca Nagrody Galeriusa Felix.

Do małego rewanżu za Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego dojdzie w gonitwie z przeszkodami dla czterolatków – drugi wówczas Minister Wojny tylko o pół długości wyprzedził Norandę, a piąty z niedużą stratą był Darvil.

Z trzylatków, które rywalizowały w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, ponownie spotkają się Kontrargument, Salivano, Call Me Home i Błękitna Laguna, które zajęły miejsca trzecie, czwarte, piąte i szóste.

Starsze konie pobiegną w dwóch seriach gonitwy z płotami na dystansie 3400 m. W pierwszej nieźle radzący sobie w dużych gonitwach we Włoszech Piton des Neiges zmierzy się m.in. z będącym ostatnio w dobrej formie Sorreno. W drugiej podwójny zwycięzca z Wrocławia Carlito spotka się m.in. z Portorikosem, Molly Power i Hibernianem, które łatwo wygrały swoje ostatnie płotowe starty. W stawce jest również Res Judicata, który w poprzednim sezonie dwukrotnie zwyciężył i raz był drugi w gonitwach z płotami.

Ciekawie jak zwykle zapowiada się rywalizacja dwulatków. Udane debiuty mają za sobą Storm In The Stars i Księżna Nocy. Nieźle w swoich pierwszych występach zaprezentowały się też Super Sztorm i Madam Agnes. Ze startu na start coraz lepiej spisują się Nebbiana i Kessi. W stawce jest również dwójka interesujących debiutantów – dobrze galopujący na treningach Sopot i ciekawego pochodzenia Version d’Haspel.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy