img: Odszedł Bartosz Żechowski

Odszedł Bartosz Żechowski

Zmarł Bartosz Żechowski, jeździec wyścigowy związany z Wrocławskim Torem Wyścigów Konnych – Partynice.

Karierę rozpoczynał w 2001 r. u trenera Tomasza Szumskiego. Później współpracował m.in. z Michałem Borkowskim, Tadeuszem Dębowskim, Adamem Suchorzewskim i Robertem Świątkiem.

Wygrał 29 gonitw, miał stopień praktykanta dżokejskiego. Był utalentowanym i wszechstronnym jeźdźcem, dosiadał koni i zwyciężał w gonitwach płaskich, z płotami i z przeszkodami.

Jak wspominają trenerzy, z którymi współpracował, miał duże wyczucie równowagi na koniu i pewną, spokojną rękę. Lubił konie, traktował je z ogromną sympatią i był bardzo oddany pracy z nimi.

W sezonie 2013 w wyścigu dla przeszkodowych debiutantów poprowadził do zwycięstwa trenowaną przez M. Borkowskiego 4-letnią Habanę, która dwa miesiące później wygrała Lotto Wielką Wrocławską.

Tego samego roku dosiadając 5-letniej Księżny Śniegu, także w treningu M. Borkowskiego, zwyciężył w nagrodzie Wrocławska Trial, gonitwie przygotowawczej do Wielkiej Wrocławskiej.

W roku 2007 na klaczy Karoca trenowanej przez R. Świątka odniósł trzy zwycięstwa pod rząd w gonitwach z płotami dla koni półkrwi. Rok później wygrał Nagrodę SK Ochaby, płotową gonitwę dla 3-letnich koni półkrwi, dosiadając Karpy tr. T. Dębowskiego.

Fot. Jarosław Zalewski

Tagi

Ostatnie newsy