img: O Tokio na Partynicach

O Tokio na Partynicach

Mistrz Polski w najbliższą niedzielę podczas CSI2* na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice powalczy o indywidualną kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Główny konkurs CSI2* Wrocław, z pulą nagród 100 000 zł, zaliczany będzie do światowego rankingu. W tym sezonie oznacza to również możliwość walki o olimpijski awans. W opublikowanym wczoraj rankingu grupy C (Europa Środkowo-Wschodnia i Azja Środkowa) na miejscu trzecim sklasyfikowany jest mistrz Polski – Wojciech Wojcianiec wraz ze swoim koniem Chintablue. Traci on w tej chwili zaledwie osiem punktów do drugiego miejsca (zajmuje je Turek Omer Karaevli, którego we Wrocławiu gościliśmy rok temu), a to właśnie dwie pierwsze pozycje tej tabeli 31 grudnia 2019 będą premiowane indywidualnym olimpijskim awansem. To oznacza, że wrocławscy kibice podczas niedzielnego Grand Prix z pewnością będą mocno trzymać kciuki za parę Klubu Jeździeckiego Melloni Horses Szczecin, która za zwycięstwo w tym konkursie może zdobyć aż 50 punktów rankingowych.

Podczas międzynarodowych zawodów w dniach 8-10 listopada w hali Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice wystartuje 145 zawodników z 9 państw na ponad 290 koniach. W ciągu trzech dni rozegranych zostanie 16 konkursów. Wystąpią doświadczeni jeźdźcy zza granicy, a także cała Polska czołówka.

Kibice mogą też liczyć na dodatkowe, pozasportowe atrakcje. W niedzielę przed konkursem Grand Prix wystąpią amazonki i wierzchowce Teatru Konnego Cabriola. W sobotę, po Speed Cup, odbędą się pasjonujące Pony Games w wykonaniu dzieci z Wyższej Szkółki Jazdy Partynice.

 

Ostatnie newsy