img: Nowy trener na Partynicach

Nowy trener na Partynicach

Łukasz Such uzyskał uprawnienia trenerskie i otrzymał licencję na trenowanie wyścigowych koni w sezonie 2021.

Przez kilka ostatnich lat Łukasz Such pełnił obowiązki kierownika stajni wyścigowej. Teraz pod trenerską opieką będzie miał 21 koni pełnej krwi angielskiej. Są wśród nich m.in. trzy bardzo dobre starsze klacze: Colonelle, która odniosła cztery zwycięstwa w 2020 r.; Seririo, zwyciężczyni trzech gonitw w ubiegłym sezonie; oraz I Belive In Angels, która w zeszłym roku ścigała się z czołówką rocznika i była m.in. piąta w Nagrodzie Liry (Oaks).

Jest również trzyletni ogier Kiss Or Kill, największa nadzieja stajni, a także kilka innych trzylatków, na których udane występy trener Łukasz Such też bardzo liczy. Są wśród nich: polskiej hodowli Jamella, irlandzka Gabriella Essence i czeskiej hodowli ogier Zimbardo, syn oaksistki z Wrocławia, Zielonej Herbatki.

Ze starszych koni dobrze w gonitwach skakanych powinien zaprezentować się Książę Persji. W stawce jest również siedem dwulatków.

Z koni zgłoszonych do tegorocznego sezonu nie pojawi się już na torze Ruler In Pink. Miała wprawdzie wrócić do biegania po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, ale – jak powiedział Łukasz Such – ostatecznie zapadła decyzja o jej odejściu do hodowli.

Ostatnie newsy