18 drewniano-betonowych, wolnostojących ławek i koszy zostało ustawionych wzdłuż ścieżki pieszo-biegowej wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.
3,5 kilometrowa ścieżka, będąca inwestycją powstałą z udziałem środków europejskich, została oddana do użytku latem tego roku. Cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców południa Wrocławia, którzy chętnie z niej korzystają, wybierając się na spacery oraz uprawiając jogging.
Wśród licznych głosów pochwały, które docierały do kierownictwa wrocławskiego toru, pojawiały się też pytania o infrastrukturę niezbędną do utrzymania czystości ścieżki, jak i umożliwiającą bardziej komfortowe z niej korzystanie. Wychodząc naprzeciw tych opinii, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych zakupił i zamontował 18 estetycznych, drewniano-betonowych ławek i koszy, które od kilku dni znajdują się na ścieżce.
Specyfikacja techniczna ławek:
długość siedziska 180 cm
długość całkowita 196 cm
wysokość siedziska 44 cm
wysokość całkowita 85 cm
głębokość siedziska 44 cm
szerokość ławki 60 cm
waga 200 kg
Materiały:
Materiały użyte do produkcji: szybkowiążący cement portlandzki klasy 42,5 R, płukane kruszywa, piasek sortowany oraz sprawdzone receptury, dzięki temu otrzymujemy beton o maksymalnej wytrzymałości (min. C 40), który spełnia wymagania wytrzymałościowe zgodne z normą europejską PN-EN 206-1.
Siedzisko – listwy z drewna grubości 4 cm malowane 2-krotnie nowoczesną przyjazną dla środowiska lazurą silnowarstwową.
Konstrukcja stalowa ocynkowana i malowana proszkowo.