img: Nowe ławki wokół ścieżki pieszo-biegowej

Nowe ławki wokół ścieżki pieszo-biegowej

18 drewniano-betonowych, wolnostojących ławek i koszy zostało ustawionych wzdłuż ścieżki pieszo-biegowej wokół Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice.
3,5 kilometrowa ścieżka, będąca inwestycją powstałą z udziałem środków europejskich, została oddana do użytku latem tego roku. Cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców południa Wrocławia, którzy chętnie z niej korzystają, wybierając się na spacery oraz uprawiając jogging.
Wśród licznych głosów pochwały, które docierały do kierownictwa wrocławskiego toru, pojawiały się też pytania o infrastrukturę niezbędną do utrzymania czystości ścieżki, jak i umożliwiającą bardziej komfortowe z niej korzystanie. Wychodząc naprzeciw tych opinii, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych zakupił i zamontował 18 estetycznych, drewniano-betonowych ławek i koszy, które od kilku dni znajdują się na ścieżce.

 

Specyfikacja techniczna ławek:

 

długość siedziska 180 cm

długość całkowita 196 cm

wysokość siedziska 44 cm

wysokość całkowita 85 cm

głębokość siedziska 44 cm

szerokość ławki 60 cm

waga 200 kg

Materiały:

 

Materiały użyte do produkcji: szybkowiążący cement portlandzki klasy 42,5 R, płukane kruszywa, piasek sortowany oraz sprawdzone receptury, dzięki temu otrzymujemy beton o maksymalnej wytrzymałości (min. C 40), który spełnia wymagania wytrzymałościowe zgodne z normą europejską PN-EN 206-1.

 

Siedzisko – listwy z drewna grubości 4 cm malowane 2-krotnie nowoczesną przyjazną dla środowiska lazurą silnowarstwową.

 

Konstrukcja stalowa ocynkowana i malowana proszkowo.

Tagi

Ostatnie newsy