img: Niezapomniane chwile – Sztorm zdobywa Crystal Cup i Wielką Wrocławską

Niezapomniane chwile – Sztorm zdobywa Crystal Cup i Wielką Wrocławską

Drugim koniem, który w jednym sezonie sięgnął po zwycięstwo w Crystal Cup i Wielkiej Wrocławskiej, był Sztorm. Arcytrudnej sztuki wygrania dwóch największych gonitw z przeszkodami dokonał w 2018 roku.

Wyhodowany w Polsce, biegał w barwach czeskiej stajni Nyznerov, a jego trenerem był Grzegorz W. Wróblewski.

Faworyzowany Sztorm pod wodzą Marcela Novaka galopował w czołówce, w środku stawki podążała inna z faworytek Delight My Fire (Niklas Loven). Tempo dyktowali na zmianę Reki (Jaroslav Myska) i Netto (Zdzisław Lica). W końcowej fazie gonitwy Reki niespodziewanie osłabł, a Delight My Fire straciła jeźdźca. Sztorm wyszedł na prowadzenie i powiększając przewagę, pierwszy minął celownik. Osiem długości za nim przybiegł Pareto (Sertash Frehanov), trzecie miejsce wywalczył Netto.

Po wygraniu w czerwcu Crystal Cup, Sztorm w imponującym stylu potwierdził rolę głównego faworyta Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Portu Lotniczego Wrocław. We wrześniu, ponownie dosiadany przez Marcela Novaka, z jeszcze większą przewagą sięgnął po zwycięstwo.

W dystansie konie galopowały mocno zgrupowane i zmieniały się na prowadzeniu. W drugiej fazie wyścigu tempo wzmocnił Sztorm, szybko wypracował sobie przewagę i zaczął ją systematycznie powiększać – na celowniku wyniosła ona aż 17 długości! W takim odstępie za zwycięzcą przybiegł Pareto (Sertash Ferhanov), na trzecie miejsce w ostatniej chwili finiszował Reki (Niklas Loven).

 

Ostatnie newsy